Živě

Obhajoba je fuč, tušili Západočeši, když opouštěli bouřící Eden

12. května 2019 21:54 - Praha

Připouštěli, že naděje na obhajobu titulu jsou fuč. Fotbalisté Plzně po nedělním prohraném šlágru nejvyšší tuzemské soutěže na hřišti Slavie věděli, že smazat během tří kol pětibodovém manko je prakticky nemožný úkol.

Sport.cz

„Šance na zisk titulu je asi fuč. Už jde jen o teorii," krčil smířlivě rameny záložník Západočechů Patrik Hrošovský. „Matematicky to možné je, tudíž je třeba třikrát vyhrát a doufat, že Slavia nebude stoprocentní. Ale je to hodně těžká situace," přitakával záložník Plzně Jan Kovařík, který přitom mohl zásadním způsobem vývoj duelu ovlivnit.

Po hodině hry naskočil na trávník z lavičky náhradníků a už po čtyřech minutách se octl v obrovské šanci, když po centru z pravé strany trefil tyčku branky Slavie. „Byl to klíčový okamžik celého utkání. Myslím, že jsem střelu na přední tyč volil správně. Bohužel, chybělo pár centimetrů, které rozhodly v náš neprospěch," posteskl si záložník Západočechů.

Patrik Hrošovský z Viktorie Plzeň a Alex Král ze Slavie Praha během utkání nadstavby Fortuna ligy ve skupině o titul.

Vlastimil Vacek, Právo

„Slavia se mi zdála nervózní," říkal Hrošovský. „Naši defenzivu nemohla překonat. Hráli jsme vzadu výborně. Jenže jsme ze dvou šancí a jednoho náznaku příležitosti nic nevytěžili," rekapituloval průběh duelu skleslý Kovařík, když si domácí borci vychutnávali děkovačku před zaplněnými tribunami.

Zanedlouho po Kovaříkově nevyužité šanci se domácí dokázali v rychlém sledu třikrát prosadit a Kovaříkova trefa z první minuty na triumfu Pražanů už nemohla nic změnit. „Pochopitelně mohou padnout dvě branky za minutu nebo dvě, ale věděli jsme, že bude složité srovnat," vyprávěl Kovařík.

Západočeši dostanou šanci na reparát za nezvládnutý duel na Slavii už ve středu, kdy hostí Spartu. Ta od okamžiku, kdy Michal Horňák na trenérské pozici vystřídal Zdeňka Ščasného ve třech duelech neztratila ani bod. „Zápasy se Spartou jsou prestižní a síly se sbírají snadněji," těšil se Hrošovský na pokračování bitev. „Byť jsme nezvládli duel na Slavii, máme dostatečně sebevědomý tým a není důvod si proti Spartě nevěřit," tvrdil Kovařík.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský

Sport.cz

ram, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..