Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nejhorší zápasy, ulevilo se Kotalovi, že jeho Sparta zvládla vítězně i úpornou válku u Botiče

7. června 2020 12:23 - Praha

Už se nekabonil a nemračil, jako jindy, i úsměv se mu na tváři objevil. Jeho Sparta vyválčila v malém pražském derby u Botiče tři body, během šesti dnů vyhrála třetí zápas v řadě, takže v neúplné ligové tabulce se prodrala už na čtvrtou příčku. Pravděpodobnost, že Václav Kotal svou misi zdárně splní a dovede letenský klub do mistrovské skupiny, která bude hrát v nadstavbě o titul a účast v evropských pohárech, zase narostla. Však to také letenský kouč kvitoval, i když ke hře svých svěřenců měl a dál má výhrady.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je to ale logické, protože v rychlém sledu zápasů není čas na nic jiného než na regenerační tréninky. Chybí čas na nácvik organizace hry, navíc se projevuje i únava. I proto je v některých momentech naše hra uspěchaná, řešení situací by mohlo být také lepší," glosoval konfrontaci s Klokany, která připomínala spíše zákopovou válku než ligovou partii.

Domácí celý zápas urputně hájili svou obrannou linii, hosté z Letné hledali naopak dlouho marně cestu k jejich bráně a gólu, který by rozhodl.

Sportovní ředitel Sparty Praha Tomáš Rosický během utkání 28. kola s Bohemians.

Vlastimil Vacek, Právo

„Obrana Bohemky byla skutečně úporná. Pokud si vybavuji, nevystřelili domácí ani jednou přímo na bránu. Měli jsme sice celý zápas pod kontrolou, ale v pokutovém území jsme se těžko prosazovali, protože soupeř bránil skutečně dobře a zodpovědně. Postrádal jsem víc ochoty vzít odvahu na sebe, vystřelit ze střední vzdálenosti, prostě to zkusit," měl Kotal připomínky ke svým svěřencům.

Nakonec se ale vítězné trefy dočkal. Provázelo ji sice spousta diskusí, a ještě víc emocí, protože hlavní sudí Proske nejprve Tettehův gól neuznal, neboť pomezní rozhodčí při akci Dočkala signalizoval zdviženým praporkem ofsajd. Pak ovšem po konzultaci s videorozhodčím Proske verdikt změnil a vítězství Sparty posvětil.

Fotbalisté Bohemians se zlobí na rozhodčího během derby se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

„Podle mého hlavní rozhodčí písknul, až když byl míč v brance," reagoval Kotal na  moment, na který se odvolávali Klokani. Podle nich nejenže měl asistent na lajně praporek nad hlavou, ale i Proske pískal předtím, než míč překročil brankovou čáru.

„Praporek nahoře není podle výkladu pravidel pro hráče signálem, aby přestali hrát, přesto jsem si po signalizaci pomezního říkal, že uvidíme. Kolikrát může být praporek nahoře, rozhodující je ale hlavní sudí. Nakonec rozhodl VAR a podle mého bylo rozhodnutí v pořádku," rozebíral inkriminovaný moment letenský kouč.

Samozřejmě s úlevou.

Benjamin Tetteh ze Sparty (uprostřed) dává gól, který rozhodl derby s Bohemians. Vlevo je Daniel Köstl z Bohemians, vpravo brankář Bohemians Roman Valeš.

Vlastimil Vacek, Právo

„Podobná utkáni, jako na Bohemce, jsou nejhorší. Máte převahu, tlačíte soupeře na jeho polovině, ale přitom trnete, aby se mu nepovedl nějaký protiútok. Naštěstí jsme to zvládli, Tetteh dal gól a získali jsme tři body, což je nejdůležitější," pochvaloval si Kotal nasazení ghanského legionáře, který na Letnou přišel právě od Botiče.

„I to jsme si říkali a počítali s tím, a proto ho také poslali na hřiště už o přestávce. Do základní sestavy jsme ovšem nasadili Kozáka, protože po dvou gólech vstřelených Teplicím a penaltě, o kterou se postaral, byl v euforii."

Tettehův gól byl pro Spartu samozřejmě stejně důležitý, jako fungující defenziva, která v druhém zápase po sobě uhrála čisté konto.

„Strašně důležité, že se zlepšuje obranná fáze, protože to je základ všeho," kvitoval Kotal dobře si vědom, že zápasy s nulou jsou prvním předpokladem k bodovým ziskům a tudíž i cestě do elitní ligové šestice, v níž chce pochopitelně po základní části se svou Spartou zůstat.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..