Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Červencové zemětřesení otřese i strahovskými komisemi

9. července 2009 09:45 - PRAHA

Moc času nezbývá. Nová fotbalová vláda si předsevzala, že jednotlivé komise řídící, spravující a dohlížející na profesionální ligové soutěže přetvoří k představám a obrazu svému, ale dostala se do termínového presu. Ligový prolog obstarají 25. července duely Ostravy s Příbramí a Mladé Boleslavi se Slavií, teprve čtyři dny před tím však dostane definitivní podobu komise rozhodčích a delegátů či třeba disciplinární komise.

 

Lukáš Táborský, Právo

S Luďkem Macelou stojícím v čele komise rozhodčích a delegátů nová vláda moc nepočítá. S Alexandrem Károlyim, jenž předsedá strahovskému disciplinárnímu tribunálu už přes tři desetiletí, zřejmě rovněž ne. Nahlas to sice nikdo z nových fotbalových bossů nevyřkne, ale pod šéfy nejdůležitějších komisí se třesou křesla.

Kříž: Očekávám hodně návrhů i změn

„Předpokládám, že z ligového shromáždění v polovině července vzejde od klubů hodně návrhů na obsazení komise rozhodčích a delegátů, stejně jako komise disciplinární, a že tudíž bude hodně změn,“ naznačuje místopředseda fotbalového svazu mající ve své gesci ligu Miroslav Kříž, že v nejdůležitějších komisích se schyluje k náramnému zemětřesení.

A právě proto vznikají obavy, jak nové komise s novými lidmi svou roli zvládnou, když pouhé čtyři dny po jejich instalování do funkcí startuje nejvyšší domácí soutěž.

Časový pres generalitu neděsí

„Nevidím v tom problém. Současní zaměstnanci, kteří jsou členy komisí, jsou se svazem stále v pracovním vztahu, takže veškerou agendu nachystají tak, aby jejich nástupci mohli v činnosti kontinuálně pokračovat,“ nijak Kříže neděsí časový pres, do něhož se nová fotbalová vláda dostala.

Přesto k jistým korekturám došlo - zatímco složení komise rozhodčích a disciplinární komise bude výkonným výborem posvěceno 21. července, na ostatní se dostane později. „Budeme se jimi zabývat 12. srpna na zasedání v Teplicích,“ potvrdil Kříž.

Samozřejmě že se v kuloárech hodně spekuluje, kdo nakonec bude v čele nejdůležitějších komisí stát. Zvláště, když kupříkladu disciplinární komise má být nezávislá na výkonném výboru. „Nezávislá v rozhodování, ale výkonný výbor její složení na návrh ligového shromáždění schvaluje,“ reagoval nový svazový místopředseda Jindřich Rajchl, podle jehož představ by třeba v čele disciplinární komise mohl stát nezávislý právník bez přímého propojení do fotbalu.

„Jde přece o čistě o exaktní výklad disciplinárního řádu,“ soudí  Rajchl a míní, že i komisi rozhodčích by měl vést dobrovolný funkcionář a nikoli zaměstnanec svazu, jako tomu bylo dosud.

zp, Sport.cz

ČT sport 3:0 Ml. Boleslav - Bohemians 1905 3:0   dohráno
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905
  Liberec - Slavia   dnes 17:00
20200705T17:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia
  Baník - Plzeň   dnes 17:00
20200705T17:00:00+0200
Baník vs. Plzeň
Baník vs. Plzeň
Baník
Plzeň
  Sparta - Jablonec   dnes 17:00
20200705T17:00:00+0200
Sparta vs. Jablonec
Sparta vs. Jablonec
Sparta
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..