Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplice už mají nového trenéra, Kučera střídá Hejkala

30. listopadu 2020 18:07 - Teplice
(Aktualizováno: 30. listopadu 2020 18:49)

Bezvládí trvalo jen necelý den. Novým trenérem fotbalistů Teplic se v pondělí stal bývalý vynikající obránce s bundesligovými zkušenostmi Radim Kučera, který bude mít za úkol pozvednout tým z patnácté příčky ligové tabulky. Nahradil odvolaného Stanislava Hejkala. „Hledali jsme trenéra, který se nebojí vypjatých momentů a umí také dobře pracovat s mladými hráči. Navíc je dobře zná i ze svého působení u reprezentační dvacítky, kde je na postu asistenta. Naším cílem je co nejrychlejší posun z pater tabulky, ve kterých se nyní nacházíme, ideálně do její horní poloviny,“ vysvětluje sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hned po nedělní porážce se Spartou potvrdili odvolání Stanislava Hejkala a avizovali, že jeho nástupce představí v řádu několika hodin. Jak slíbili, tak tepličtí funkcionáři udělali.

Novým vládcem lavičky se stal Radim Kučera. Šestačtyřicetiletý kouč působil během své hráčské kariéry v Opavě, Olomouci a také v Arminii Bielefeld. Po konci kariéry byl nejprve vedoucím mužstva v Olomouci, následně trenérem tamního B mužstva a poté hlavním trenérem postupně ve Znojmě, Ostravě a naposledy v Jihlavě.

„Jsem rád, že mě Teplice oslovily, a věřím, že posuneme mužstvo nahoru. Vím, že nás čeká těžší začátek vzhledem k losu i zraněním a nemocem. Budeme muset zmobilizovat všechny síly a udělat do zimy co nejvíce bodů, aby jaro nebylo v totální hektice,“ říká Kučera na klubovém webu.

Končím, potvrdil Hejkal. Křivdu necítí, o Teplice má obavy

Ostatně jeho předchůdce konstatoval, že ať už po něm přijde kdokoliv, čeká ho pekelný začátek angažmá.

„Můj nástupce nebude mít čas udělat si náhled na hráče. Nastoupí v době, kdy Řezníčka a Vukadinoviče vyřadil covid, na další zápas nejspíš nebudou ani Grigar, Mareček, Shejbal či Heidenreich. Klíčoví hráči mají svalová zranění, asi se jen tak nevyléčí. Mladým jsem šanci dával, ale jen s nimi se liga hrát nedá... Teď čeká těžký los, přeji jim štěstí, ať se dostanou aspoň do střední části tabulky,“ poukázal při odchodu Stanislav Hejkal.

Také Drsek a Čontofalský končí

Kučera jde nicméně do boje. Nový hlavní kouč žlutomodrých částečně pozmění složení realizačního týmu. Přichází s ním asistent Josef Dvorník a trenér brankářů Josef Hanzálek, kteří nahradili Pavla Drska a Kamila Čontofalského.

„Obměna realizačního týmu je impulz i pro hráče. S Pepou Hanzálkem jsem působil ve Znojmě i v Jihlavě, takže znám jeho práci velmi dobře. Pepu Dvorníka znám ještě z hráčské kariéry, mám na něj velmi dobré reference, je podobná krevní skupina a máme stejný pohled na fotbal,“ vysvětluje Kučera.

Poprvé povede trénink v úterý odpoledne, kdy začne svůj nový tým chystat na nedělní duel s Mladou Boleslaví. „Budeme se snažit co nejdříve vtloukat hráčům naši strategii a automatismy, které po nich budeme chtít, aby je co nejrychleji vnímali a chápali,“ přeje si nový teplický kouč.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

dos, Sport.cz

ČT sport Brno - Liberec dnes 18:00
20210122T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..