Frýdek první libereckou akvizicí, o další Hoftych neví. Ve středu bude situaci řešit klubové představenstvo

7. srpna 2021 21:26 - Mladá Boleslav

Nejmladší z fotbalového rodu Frýdků Christian se pod Ještědem nakonec přece jen objevil, s Libercem si dokonce stihl zatrénovat, jenže v sobotním ligovém duelu proti Hradci Králové zůstal jen na lavičce. „Mohl být s námi už dřív, ztratil zbytečně měsíc. Ale i já měl být důslednější, když jsme se o jeho příchodu ze Sparty začali před půldruhým měsícem poprvé bavit,“ přiznával kouč Severočechů Pavel Hoftych po střetnutí s východočeským nováčkem, v němž jeho tým získal první podzimní bod.

 

Vlastimil Vacek, Právo

O příchodu Christiana Frýdka se v Liberci mluvilo už pár týdnů.

„Vlastně od chvíle, kdy Sparta projevila zájem o Peška a v té souvislosti se řešili i hráči, kteří budou u nás. Táhlo se to bohužel dlouho, mohl být v Liberci už před měsícem, aby s námi absolvoval přípravu. Takhle měsíc ztratil," potvrdil Hoftych, že o dvaadvacetiletého mladíka působícího naposledy v letenské rezervě měl zájem už delší dobu.

Spartě už nezbyl žádný Frýdek, nejmladší z fotbalového rodu jde do Liberce

„Je to mladý fotbalista, kterého bych přirovnal k Beranovi, který u nás působil. Trochu drobnější postavy, ale šikovný, technicky vybavený a perspektivní. Může nastupovat pod hrotem," kvitoval, že se hráčský kádr Slovanu rozrostl o novou akvizici.

Filip Havelka z Liberce a Adam Vlkanova z Hradce Králové.

Radek Petrášek, ČTK

„První. Ve středu se má sejít klubové představenstvo, které bude současnou situaci řešit. Ale zatím nevím nic o tom, že by byly další posily na cestě," přiznal liberecký kouč, jehož mohlo po utkání s ligovým nováčkem těšit alespoň to, že Slovan získal první podzimní bod.

„Nejsme už v tabulce poslední, v kolonce branek a bodů už nemáme nulu, ale začátek sezony je pro nás těžký. Nejsme sehraní, nejsme v top formě ani po fyzické stránce, i když jsme se přece jen už v tomto směru posunuli. Jenže i proti Hradci jsme dohrávali utkání pouze v deseti," povzdechl si Hoftych, že plány na tříbodový zisk nabouralo vyloučení Havelky už v 34. minutě.

Autor gólu Michael Rabušic (vpravo) z Liberce.

Radek Petrášek, ČTK

„Zbytečné. On ale není zákeřným hráčem, věřil, že u míče bude první. Jeho faul vyplynul z přemotivovanosti," bral liberecký trenér svého svěřence v ochranu.

„Pak už nezbylo než v deseti ukázat srdce a proti nabuzenému Hradci bod vyválčit, což bylo sice složité, ale povedlo se. Hráči odvedli maximum, a šedesát minut v oslabení odjezdili a odmakali," glosoval Hoftych první podzimní bodový počin Severočechů.

zp, Sport.cz

  Ostrava - Bohemians 1905 dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Ostrava vs. Bohemians 1905
Ostrava vs. Bohemians 1905
Ostrava
Bohemians 1905
  Pardubice - Plzeň dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Pardubice vs. Plzeň
Pardubice vs. Plzeň
Pardubice
Plzeň
  Budějovice - Karviná dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Budějovice vs. Karviná
Budějovice vs. Karviná
Budějovice
Karviná
  Zlín - Sparta dnes 19:00
20210925T19:00:00+0200
Zlín vs. Sparta
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..