Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia musela zveřejnit hospodaření, hráče si cení na 314 miliónů

17. července 2015 16:07 - Praha

Problém pro červenobílé? Fotbalová Slavia Praha podle všeho nemůže dle libosti hýbat s kádrem. Spor mezi majitelem klubu Alešem Řebíčkem a bývalým generálním ředitelem Zbyňkem Kusým v konečné fázi ovlivňuje kromě jiného i prodeje hráčů.

 

Jan Handrejch, Právo

Slavia totiž neuspěla se žádostí o vydání předběžného opatření k insolvenčnímu řízení, kterému čelí na návrh společnosti z tichomořského souostroví Samoa a jehož příčinou jsou konflikty mezi Řebíčkem a Kusým. Městský soud v Praze její žádost zamítl, Slavia proto mimo jiné musela zveřejnit údaje o svém majetku i seznam závazků. Rovněž nesmí po dobu řízení nakládat se svým majetkem, tedy i s hráči.

Ze seznamu vyplývá, že Slavia má 11,5 miliónu korun dluhů po splatnosti a dalších 157,6 miliónu před splatností. Jde především o zatím nezaplacené přestupní částky a půjčky od společnosti Aries Trading, kterou vlastní prezident Slavie Řebíček. "Naše společnost není předlužena, souhrn našich závazků nepřevyšuje hodnotu našeho majetku," uvádí Slavia ve zprávě o hospodaření, kterou předložila soudu.

Po splatnosti má Slavia například fakturu za zimní soustředění v Turecku, platbu 3,5 miliónu korun za přestup Keegana Ritchieho z Kaiser Chiefs nebo 2,7 miliónu jako provizi za podpis smlouvy s Damienem Boudjemaou. Dluhy má i u hráčů Maria Ličky, Fernanda Nevese či Milana Ivany, což nyní řeší sbor rozhodců FAČR. Milión dluží i bývalému trenérovi Alexi Pastoorovi. Půl miliónu požaduje také obvodní úřad Prahy 10 za poplatky ze vstupného.

V nadcházející sezóně vyinkasuje 42  miliónů

V majetku má Slavia například sportovní plochy v Xaverově v odhadované hodnotě 35 miliónů korun. Současný kádr si cení na 314,6 miliónu korun. V nadcházející sezóně Slavia předpokládá, že na základě podepsaných smluv s partnery vyinkasuje zhruba 42 miliónů: z toho je 13 miliónů od společnosti Prostor, osm miliónů od sázkové kanceláře Fortuna či 8,5 miliónu od STES. V propočtech počítá také s dvěma milióny eur (54 miliónů korun), které by mohla dostat za prodej opor Milana Škody a Jaromíra Zmrhala.

Slavia se dostala do insolvenčního řízení kvůli tomu, že společnost ze Samoy uplatňuje pohledávku přesahující šest miliónů korun po splatnosti, kterou odkoupila od Kusého. Ten byl generálním ředitelem klubu od května 2012 do června 2013. Po Slavii tuto částku požadoval jako zprostředkovatelskou odměnu na základě smlouvy, která podle něj platila i po jeho odchodu z klubu.

Dalších více než 13 miliónů Kusý nárokuje sám v exekučním řízení a soud rozhodl, že oprávněně. Na druhé straně majitel Slavie Aleš Řebíček uspěl s exekucí šesti miliónů korun na majetek Kusého.

ČTK, Sport.cz

  Jablonec - Příbram dnes 18:00
20200217T18:00:00+0100
Jablonec vs. Příbram
Jablonec vs. Příbram
Jablonec
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..