Dukla už má trenéra, vystačila si z vlastních zdrojů

15. září 2016 16:10 - Praha
(Aktualizováno: 15. září 2016 16:37)

Žádná nová tvář, ale původně asistent, který v roli provizorního kouče přivezl bod z Jablonce. Fotbalová Dukla oznámila, že Jaroslav Hynek definitivně povýšil do funkce hlavního trenéra prvoligového týmu. Na Julisce hledali kouče poté, co Jaroslava Šilhavého vedení klubu uvolnilo do konkurenční Slavie.

 

fkdukla.cz

Doufám, že jsem jedním z kandidátů, konstatoval o víkendu po remíze na jablonecké Střelnici. A tušení ho nezklamalo. Vedení pražské Dukly oficiálně pověřilo vedením ligového týmu právě Jaroslava Hynka. Nový hlavní trenér zahájil sezónu jako Šilhavého asistent, vedl také juniorku a byl šéfem profesionálního úseku mládeže.

„Dlouhodobá myšlenková koncepce Dukly byla vychovávat nejenom hráče, ale i trenéry, kteří by v budoucnu mohli vést i A tým. V podobě Jaroslava Hynka, který byl v klubu dlouholetým šéftrenérem mládeže, se tento projekt začal realizovat. Má důvěru vedení klubu a věříme, že jdeme správnou cestou," poukazuje pro klubové stránky sportovní ředitel Günter Bittengel.

K ruce bude mít i Drska

„Věřím, že po sedmileté práci u mládeže bych si mohl vést dobře. Je to další krok v naplnění klubové filosofie, kdy bychom rádi postupně a rozumně dávali příležitost vlastním hráčům. Tak tomu bylo doposud, i když to samozřejmě bylo náročné, protože práce s mládeží tu byla krátce. Věřím, že se nám na dosavadní práci podaří navázat a splníme dva body v naší koncepci - vychovávat vlastní trenéry a hráče," říká Jaroslav Hynek.

Realizační tým doplní dosavadní trenér jablonecké juniorky Pavel Drsek, který má i hráčské zkušenosti z německé bundesligy.

Hráčskou kariéru Hynek ukončil ve 24 letech ve druholigovém Přerově. S trénováním začínal jako asistent Gustava Chromého v dorostu Sigmy Olomouc. Později se přesunul do Baníku Ostrava a nový přístup práce s mládeží pak rozvinul předveším v Dukle.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: