Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ligové milníky: Poborský - Zelenka - gól. Sparta zaskočila Plzeň našprtaným šibalstvím

23. října 2016 10:43 - Praha

Měli originální standardku našprtanou z tréninku a dokázali ji vytasit v pravý čas. Karel Poborský ji rozehrál a Lukáš Zelenka gólově zakončil. Právě vítězství Sparty v Plzni v srpnu 2005 je věnován další díl historických milníků fotbalové ePojisteni.cz ligy. Letenští by podobnou zbraň v nedělním šlágru 11. kola na hřišti Viktorie brali všemi deseti...

Nacvičená akce použitá ve správnou chvíli. „Jednou v týdnu jsme tehdy měli trénink čistě taktický. A signálů jsme měli mraky," vzpomíná záložník Lukáš Zelenka.

Novou zbraň tehdy Letenští s úspěchem vyzkoušeli v generálce s Norimberkem. A vytáhli ji hned v prvním kole v Plzni. Karel Poborský rozehrál přímý kop nečekaným přetaženým obloučkem a na zadní tyči zapomenutý Zelenka vstřelil vítězný gól.

„Takové střílené balóny uměl Karel zahrát přesně. Šlo pak jen o to, abych placírkou trefil bránu, což se povedlo. Taková šibalství jsme zkoušeli neustále. Těžili jsme samozřejmě z toho, že máme v mužstvu Karla, který byl schopný improvizovat. Pro mě byla velká čest, že jsem si mohl s tak kvalitním hráčem zahrát v jednom týmu," usmívá se Zelenka.

Duel Plzeň - Sparta se hraje v neděli od 18:00, přímý přenos vysílá O2 TV Sport.

Zpátky v čase:
Franz zdolal klub svého srdce
Klokani převálcovali Spartu
Radův Jablonec šokoval Letnou
Došek nečekaným katem své Plzně
Vachoušek skolil své Teplice
Šmicer se dočkal titulu
Poslední Rosického derby
Brněnská horečka zmohla Spartu
Ulich se vytáhl na své Votroky
Rekordní návštěva v Brně
dos, Sport.cz

Jak dopadne nedělní ligový šlágr mezi Plzní a Spartou?


Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..