Sevilla - Barcelona 0:2Barcelona díky Messimu ukončila vítěznou sérii Sevilly

Madrid/Praha

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou Lionela Messiho na hřišti Sevilly 2:0. Argentinský útočník na první gól přihrál a druhý sám dal. Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík zůstal v domácím týmu na lavičce náhradníků.

Barcelonský Lionel Messi skóruje proti Seville.

Barcelona se posunula na druhé místo před Real Madrid, který bude hrát až v pondělí, a ztrácí dva body na Atlético. Madridský lídr má k dobru dva zápasy. Sevilla v lize ztratila body poprvé po šesti zápasech a je čtvrtá.

Messi nejprve ve 29. minutě z půlící čáry vyslal kolmou přihrávkou Ousmanea Dembélého, který pláchl obráncům a obstřelil brankáře Búnúa. Hosté mohli zvýšit v 68. minutě, hlavičku Clementa Lengleta ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Pojistka tak zůstala opět na kapitánovi "Blaugranas", který pět minut před koncem prodribloval do pokutového území a nadvakrát dostal míč za brankáře Sevilly.