Fotbal

Tunisko africký titul neobhájí, vypadlo ve čtvrtfinále

4. února 2006 18:41 - PORT SAID

Fotbalisté Tuniska neobhájí na letošním africkém šampionátu titul z roku 2002. Úřadující mistři prohráli v sobotním čtvrtfinále v egyptském Port Saidu v penaltovém rozstřelu s Nigérií. Ta se utká v semifinále s Pobřežím slonoviny, které také po penaltách vyřadilo Kamerun.

Pokutové kopy se dnes staly osudem Tunisanů, již v 15. minutě totiž neproměnil penaltu Clayton. V té době Nigérijci vedli díky trefě Obinny, jenž skóroval ve svém vůbec prvním reprezentačním utkání.

Účastníkům mistrovství světa v Německu se nicméně podařilo vyrovnat čtyři minuty po přestávce po úspěšné hlavičce Hadžuía. Další gól už nepadl ani v prodloužení a musely rozhodnout penalty. V nich se blýskl nigérijský gólman Enyeama nejen proměněnou penaltou, ale i klíčovým zákrokem proti kapitánovi Rijádovi Búazizímu v osmé sérii. Fotbalisté Nigérie vyhráli na penalty 6:5.

Ještě napínavější byl duel mezi Kamerunem a Pobřežím slonoviny, kde došlo v penaltovém rozstřelu k málo vídané události. Pokutové kopy totiž proměnilo všech 22 hráčů a muselo se začít znovu. Hned v první opakované sérii ale selhala zřejmě největší hvězda turnaje Eto'o z Barcelony a jeho zaváhání okamžitě potrestala opora Chelsea Drogba.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí Egypt a Senegal.

Mistrovství Afriky - čtvrtfinále
Nigérie - Tunisko 1:1 (1:0), na pen. 6:5
Branky: 6. Obinna - 49. Hadžuí. Diváci: 15 000.
Pobřeží slonoviny - Kamerun 1:1 (0:0), na pen. 12:11
Branky: 92. Kone - 96. Meyong. Diváci: 28 500.

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Včera Základní skupiny - 4. kolo PSG - Lipsko PSG - Lipsko 1:0
Včera Základní skupiny - 4. kolo Manchester Utd. - Basaksehir Manchester Utd. - Basaksehir 4:1
Včera Základní skupiny - 4. kolo Lazio Řím - Zenit Lazio Řím - Zenit 3:1
Včera Základní skupiny - 4. kolo Juventus - Ferencváros Juventus - Ferencváros 2:1
Včera Základní skupiny - 4. kolo Dynamo Kyjev - Barcelona Dynamo Kyjev - Barcelona 0:4
20201124T21:00:00+0000