Živě

Fotbalový rytíř koučem na telefonu. O šampionát ho připravily ženské

11. června 2021 17:00 - Praha

Ženské za to mohou, protože pro ně měl a má Ryan Giggs obrovskou slabost. Dostaly ho do malérů už mockrát a teď zase. Místo aby se na reprezentační lavičce Walesu chystal na vrchol své trenérské kariéry, bude jen koučem v ústranní. Trenérem na telefonu. Mentorem a rádcem Roberta Page.

 

Profimedia.cz

A to žil v představě, že když dovedl Velšany na EURO, dokáže s nimi na šampionátu totéž, co jeho předchůdce Christopher Coleman před pěti lety ve Francii. Že s týmem kolem kapitána Balea nejenže postoupí ze skupiny, ale že se s ním dostane třeba také až do semifinále.

Představujeme účastníky EURO 2020 - skupina A

Od loňského listopadu má ovšem fotbalový gentleman a proslulý slušňák Giggs utrum. Tedy, gentleman a slušňák na trávníku. Vždyť za čtyřiadvacet sezon, které prožil v Manchesteru United, nebyl ani jednou vyloučený a sloužil jako vzor všech ctností. Však ho také královna za jeho fotbalové zásluhy vyznamenala Řádem britského impéria.

Hráči Walesu, ilustrační foto.

Twitter @Cymru
Jenže teď mu ani tato pocta není nic platná, protože soudní jednání se vleče a Giggs zatím nebyl schopen prokázat svou nevinu. Je totiž obviněn, že fyzicky napadl svou přítelkyni Kate Grevilleovou a ještě další, o deset let mladší ženu.

Pověst nenapravitelného záletníka přitom třináctinásobnému vítězi Premier League Giggsovi u soudu pochopitelně přitěžuje.

Když se totiž před čtyřmi lety rozváděl s první manželkou Stacey, přiznal, že ji osm let podváděl. S Natashou, manželkou svého bratra Rodhriho.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace je ve skupině D společně s Anglií, Chorvatskem a Skotskem. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

„Stydím se za něho, od téhle chvíle až do své smrti jeho jméno nevyslovím," prohlásil tehdy Giggsův otec Danny, někdejší reprezentant Walesu v ragby.

Jeden malér ale nestačil. Než se stačil Giggs rozvést, prasklo na něho, že udržoval poměr nejen s Natashou, ale současně i s Kate Grevilleovou.

Poměr hodně divoký, neboť ti dva se několikrát rozešli, aby se zase dali dohromady. Až po domácí scéně, po které odvedli policisté Giggse loni v listopadu v poutech a propustili ho až druhý den na kauci, nastal konec.

Wales
Účast na Euro: 2 x
Největší úspěch: semifinále 2016
Cesta na EURO: 2. místo v kvalifikační skupině skupině E
EURO 1996: semifinále
Trenér: Robert Page (46)
Nejlepší střelci v kvalifikaci: Gareth Bale, Kieffer Moore, Aaron Ramsey (všichni 2)
Klíčoví hráči: Gareth Bale a David James
Koho sledovat: David James a Ethan Ampadu
Ideální sestava: Ward - Mephan, Rodon, Lawrence - Roberts, Morell, Ampadu, Norrington-Davies (Williams) - Bale, James - Wilson.
Příprava před EURO: 2.6. Francie - Wales, 5. 6. Wales - Albánie
Sídlo během EURO: Baku (Ázerebájdžán)
Zápasy ve skupině: 12. 6. Wales - Švýcarsko (Baku), 16. 6. Wales - Turecko (Baku), 20. 6. Itálie - Wales (Řím).

I s Giggsovou kariérou reprezentačního trenéra. Vedení velšské fotbalové asociace ho totiž promptně odstavilo do ústraní, dokud nebude ukončeno soudní jednání, v němž Giggs čelí nejen obvinění z fyzického napadení třicetileté přítelkyně a další ženy onu první listopadovou neděli roku 2020, ale i z obdobných násilností, kterých se měl dopouštět po tři roky.

Proto bude rytíř fotbalu a na trávnících proslulý slušňák Ryan Giggs sedět během nastávajícího šampionátu jen doma u televize a čekat, zda mu jeho asistent Robert Page zavolá a bude chtít nějakou radu.

Tedy, jestli mu vůbec zavolá, když koučem Walesu bude během EURO oficiálně on.

zp, Sport.cz

  0:0 Maďarsko - Portugalsko 0:0 5. min
20210615T18:00:00+0200
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko
Portugalsko
  Francie - Německo dnes 21:00
20210615T21:00:00+0200
Francie vs. Německo
Francie vs. Německo
Francie
Německo

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..