Italové od Milána po Palermo slavili fotbalový triumf v ulicích i fontánách

12. července 2021 10:26 - Řím

Radostné šílenství v italských ulicích vypuklo v noci poté, co brankář Gianluigi Donnarumma v londýnském Wembley chytil rozhodující penaltu a Itálie podruhé v historii a poprvé od roku 1968 vyhrála mistrovství Evropy ve fotbale. Od Milána po Palermo zněly ulicemi šťastné výkřiky Forza Italia, klaksony aut i salvy dělbuchů a ohňostrojů. Jedna z rozdováděných fanynek pak v euforii svlékla dres a odhalila poprsí. Oslavy si však vyžádaly také jednu oběť a několik zraněných.

Video již není dostupné

AP, sntv

V sicilském Caltagirone přišel při autonehodě o život dvaadvacetiletý mladík, který podle policie spěchal slavit. V Miláně bylo zraněno 15 lidí, z toho tři vážně. Jeden z fanoušků přišel o tři prsty, když mu v ruce explodovala zábavná pyrotechnika. V Římě se fanoušci v modrých dresech a s národními vlajkami radostí koupali i ve fontáně di Trevi a tisíce dalších s vlajkami slavily italský triumf v ulicích celé metropole.

Radostné šílenství ovládlo Milán, kde šťastní fanoušci v euforii zastavili dvě tramvaje, na jejichž střechách mávali vlajkami. Další fanoušci zcela zaplnili milánské historické náměstí Piazza del Duomo a další jezdili po městě na skútrech, rovněž s italskými vlajkami.

Válečná zóna ve Wembley. Domácí fanoušci napadali Italy, rvali se i s policií

V Benátkách pluli radující se fanoušci s italskými vlajkami po kanálech historického města na laguně.

[13:28] Blejstil, Petr

ČTK, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..