Zmrhal pomohl gólem k výhře Slovanu v boji o Evropskou ligu

5. srpna 2021 18:04

I díky brance českého záložníka Jaromíra Zmrhala zvítězili fotbalisté Slovanu Bratislava ve 3. předkole Evropské ligy nad gibraltarským týmem Lincoln Red Imps 3:1. Osmadvacetiletý záložník, který odehrál 73 minut, nejprve nahrál v první půli na úvodní gól Guramu Kashiovi a ve 48. minutě se sám prosadil po přihrávce Vladimíra Weisse. Za slovenský celek se ještě prosadil Ezekiel Henty, domácí zmírnili prohru po proměněné penaltě Liama Walkera.

Shamrock Rovers

Slovenský šampion se do předkola Evropské ligy dostal poté, co vypadl v předchozím boji o Ligu mistrů se švýcarským týmem Young Boys Bern. Ten by mohl být i příštím soupeřem pražské Slavie ve 4. předkole prestižní soutěže.

Vidět byl rovněž další český hráč Jan Lecjaks. Bývalý obránce Plzně nahrál v dresu Omonie Nikósie na vítěznou branku Marinosi Tzionisovi a kyperský celek díky jejich vzájemné spolupráci uspěl v úvodním domácím zápase nad Florou Tallinn 1:0.

Naopak porážku 0:3 veze ze hřiště Rapidu Vídeň kyperský Anorthosis Famagusta s Josefem Hušbauerem. Rakouský vicemistr, který vypadl ve 2. předkole Ligy mistrů s pražskou Spartou, sice neproměnil pokutový kop, přesto si díky trefám Ercana Kary, Taxiarchise Fountase a Marka Grülla vytvořil do odvety tříbrankový náskok. Hušbauer odehrál v dresu poraženého týmu celý zápas.

Výsledky úvodních utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy
Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Mistrovská část:
Kajrat Almaty - Alaškert 0:0
Lincoln Red Imps - Slovan Bratislava 1:3 (0:1) - za hosty gól Zmrhal, Omonia Nikósie - Flora Tallinn 1:0 (1:0)
Mura - Žalgiris Vilnius 0:0
Hlavní část:
Galatasaray Istanbul - St Johnstone 1:1 (0:0)
Rapid Vídeň - Anorthosis Famagusta 3:0 (1:0)

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.