Astana mezi zápasy s Jabloncem prohrála v lize podruhé za sebou

Almaty

Fotbalisté Astany pohráli v kazašské lize podruhé za sebou. Soupeř Jablonce ve skupině Evropské ligy nasadil do dnešního zápasu na hřišti sestupem ohroženého Šachtaru Karaganda rezervní tým a podlehl 1:3.

Zleva Tomáš Holeš z Jablonce a Ivan Majevskij z Astany. Ilustrační snímek.

Astana před týdnem remizovala v Jablonci 1:1 a v neděli v lize podlehla Tobolu Kostanaj. I porážka 0:1 však úřadujícím mistrům zajistila tři kola před koncem ligy pátý ligový titul za sebou.

V čele tabulky má Astana po dnešní prohře desetibodový náskok před největším rivalem Kajratem Almaty, kterého přivítá v předposledním kole v sobotu. Za týden ve čtvrtek poté bude hostit Jablonec.

Astana dnes nastoupila ve značně improvizované sestavě kompletně s domácími hráči, z nichž sedm si odbylo ligový debut. Za Karagandu hráli čeští záložníci Lukáš Droppa a Egonem Vůchem a jejich spoluhráč Oralchan Omirtajev se v prvním poločase blýskl hattrickem za 17 minut.