Rubriky:

Evropské ligy

Zraněný Van der Vaart po 18 letech končí s fotbalem

5. listopadu 2018 14:13 - Esbjerg

Dlouholetý nizozemský reprezentant Rafael van der Vaart po 18 letech kariéry končí s profesionálním fotbalem. Jeho rozhodnutí uspíšily zdravotní problémy, které mu pokazily poslední angažmá v Dánsku. Vicemistr světa z roku 2010 ohlásil okamžitý odchod v 35 letech.

 

Profimedia.cz

Někdejší záložník Realu Madrid, Ajaxu, Tottenhamu a Hamburku odešel do dánské ligy před dvěma lety a po Midtjyllandu naposledy hrál za Esbjerg, tedy ve stejném městě jako jeho přítelkyně, reprezentační házenkářka Estavana Polmanová.

Od začátku sezony však Van der Vaart nastoupil jen třikrát. "Chtěl jsem hrát fotbal ještě jako dědeček, ale to už neklapne. Nejsem tady kvůli tomu, abych pořád jen chodil na rehabilitace," řekl hráč se 109 starty za reprezentaci a první vítěz ankety Zlatý chlapec o nejlepšího fotbalistu do 21 let hrajícího v Evropě. Vyhrál ji v roce 2003.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.