Živě

Necidův trenér Pardew odmítl bonus za záchranu Haagu v lize. U týmu končí

26. dubna 2020 17:00 - Haag

Anglický trenér fotbalistů Haagu Alan Pardew popřel informaci médií, že by měl dostat bonus za záchranu klubu v nizozemské lize, jež byla tento týden předčasně ukončena. Jeho svěřencům, mezi nimiž je i český útočník Tomáš Necid, patřila v době přerušení soutěže kvůli šíření nemoci covid-19 předposlední pozice v tabulce, nicméně svaz rozhodl, že z ligy nikdo nesestoupí. Pardew už v nové sezoně hráče Haagu nepovede, u týmu po čtyřech měsících skončil.

 

Twitter

Pardew reagoval na zprávu jednoho britského deníku, který uvedl, že osmapadesátiletý kouč od klubu inkasuje dohodnutý bonus 100 tisíc liber (přes tři miliony korun) za záchranu. "I když bych formálně mohl bonus dostat, nikdy bych ho nepřijal. V této složité situaci bych ho vrátil klubu, jenž by pro něj určitě našel vhodné příjemce," řekl Pardew, který by dal peníze administrativním pracovníkům klubu nebo nizozemskému zdravotnictví.

Bývalý trenér West Hamu, Newcastlu, Southamptonu a Crystal Palace přišel do Haagu v prosinci s cílem zachránit klub v lize. Z osmi zápasů pod jeho vedením tým vyhrál jen jednou a byl předposlední se ztrátou sedmi bodů na záchranu, po ukončení sezony ale mohl slavit udržení v nejvyšší soutěži.

Rozhodnuto. V Nizozemsku ukončili fotbalovou ligu, mistr vyhlášen nebyl

"Samozřejmě je tu úleva, ale je na místě také pokora. I když jsme stále věřili, že bychom našeho cíle mohli dosáhnout, moc se nám nedařilo a nikdy se už nedozvíme, zda bychom uspěli," uvedl upřímně Pardew. Nyní u týmu skončil.

Až všechno přejde, fotbalu a života si budeme vážit víc, má Sadílek jasno

Nizozemský svaz předčasně ukončil sezonu v pátek v reakci na rozhodnutí vlády, že v zemi se až do začátku září nebudou moci pořádat žádné hromadné akce. Mistr vyhlášen nebyl a nikdo nesestoupil, ale ani nepostoupil, což kritizovali zástupci nejlépe postavených klubů druhé ligy, kteří přišli o možnost dostat se mezi elitu. Podle médií může mít ukončení sezony soudní dohru.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.