Rubriky:

Evropské ligy

Druholigové kluby se v Nizozemsku dožadují postupu u soudu

8. května 2020 14:42 - Utrecht/Praha

Spor o ukončení fotbalové ligy bez nároku na postup skončil v Nizozemsku u soudu. Představitelé druholigových klubů Cambuur a De Graafschap dnes společně s právníky podali žalobu na svaz, protože jim upřel právo zařadit se mezi elitu. Oba kluby požadují, aby Eredivisie byla rozšířena na dvacet účastníků.

 

Nizozemský svaz ukončil své fotbalové soutěže kvůli pandemii koronaviru jako první v Evropě 24. dubna. Rozhodl, že mistr vyhlášen nebude a nikdo nesestoupí ani nepostoupí. S tím se ale Cambuur a De Graafschap, první a druhý tým druholigové tabulky, nehodlají smířit. Vyzývají ke svolání valné hromady a aby svazové vedení učinilo nové rozhodnutí.

Žalobci také svazu vyčítají, že nejprve vyzval všechny kluby, aby se vyjádřily, ale výsledek nakonec ignoroval. Podle médií 16 klubů hlasovalo pro sestup i postup podle aktuální tabulky, devět bylo proti a devět se zdrželo.

Rozhodnuto. V Nizozemsku ukončili fotbalovou ligu, mistr vyhlášen nebyl

Soud v Utrechtu by měl ve zkráceném řízení rozhodnout do dvou týdnů.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.