Boyd se pěti góly podílel na další kanonádě Glasgow Rangers

GLASGOW

Formu fotbalistů Glasgow Rangers v závěru kalendářního roku odnesli ve středu ve skotské lize Dundee United. Domácí lídr soutěže zvítězil 7:1 a hned pěti góly se na tom podílel nejlepší ligový kanonýr Kris Boyd, který stejnému soupeři už v minulosti takový příděl naložil.

Boyd tentokrát stihl do 29. minuty čistý hattrick, další dva góly přidal ve druhém poločase a stal se novým rekordmanem skotské Premier League se 160 góly na kontě. Z prvního místa vymazal o dva góly slavného Henrika Larssona. Ten sice ve Skotsku nastřílel celkem 174 gólů, jeho první zásahy však přišly ještě v době, kdy se soutěž nejmenovala Premier League.

Glasgowský celek v prosinci chytl střeleckou formu a v šesti odehraných zápasech nasázel soupeřům 26 gólů. Pokaždé skóroval nejméně třikrát. Dnes apetit Rangers gradoval, a to přitom hráli od 51. minuty oslabení o vyloučeného Kennyho Millera. V čele tabulky mají Jezdci sedmibodový náskok před konkurenčním Celtikem, se kterým se utkají v derby v neděli.