Jankulovski sebral AS Řím vítězství

EVROPA

Český reprezentační obránce Marek Jankulovski v neděli zařídil bod za remízu pro své Udine na hřišti lídra italské ligy AS Řím. Favorit z hlavního města vedl od 15. minuty brankou Panucciho a Jankulovski srovnával dvě minuty před koncem řádné hrací doby střelou z hranice velkého vápna.

Remíza nahrála AC Milán, které se AS Řím po výhře nad poslední Anconou 5:0 přiblížilo na jediný bod, navíc má zápas k dobru. Dvě branky padly z penalt, dvě vsítil Brazilec Kaká a trefil se i Rui Costa. Portugalský záložník tak ukončil tři roky dlouhé čekání na ligový gól.

Milán odehrál zápas v sestavě Dida - Cafú, Nesta, Maldini, Pancaro - Gattuso, Pirlo, Seedorf (82. Serginho) - Rui Costa - Kaká, Ševčenko (75. Tomasson).

Inter Milán nezvedl ani příchod vytouženého Brazilce Adriana. Posila z Parmy naskočila v Modeně na druhý poločas, ale s remízou 1:1 nic nenadělala. Za Modenu by měl od příštího kola nastupovat David Limberský, čerstvý úlovek z Plzně.

V dalších zápasech předposlední  Perugia prohrála se Sienou 1:2 a stále se jí v této sezóně nepodařilo vyhrát. Čerstvá posila Ravanelli přitom poslal v páté minutě Perugii do vedení, ale v závěru utkání domácí Siena zápas otočila.

Dvě branky Fabia Bazzaniho, který se trefil těsně před a po přestávce, rozhodly o vítězství Sampdorie Janov v italské fotbalové lize nad Regginou. Martina Jiránka v obraně poraženého celku vystřídal v 64. minutě Brazilec Mozart.

Italská liga - 18. kolo:
Siena - Perugia 2:1
(88. Flo, 90. Menegazzo - 5. Ravanelli)
Sampdoria Janov - Reggina 2:0
(44. a 47. Bazzani)
AC Milán - Ancona 5:0
(83. a 89. Kaká, 64. Ševčenko z pen., 70. Rui Costa, 78. Tomasson z pen.)
Parma - Boloňa 0:0
Chievo - Brescia 3:1
(52. Barzagli, 73. Santana, 84. Sculli - 10. Caracciolo)

Francie

Rudolf Skácel nastoupil v základní sestavě Olympique Marseille v sobotním utkání 2. kola Francouzského poháru proti Paris St. Germain. Marseille doma prohrála 1:2 v prodloužení. O postupu hostujícího týmu rozhodl ve 102. minutě hlavičkou Argentinec Juan Pablo Sorin.

Zraněný Štěpán Vachoušek chyběl.

Lídr francouzské fotbalové ligy Monako měl v poháru nečekaně mnoho starostí s postupem přes třetiligové Valenciennes. Za 120 minut mu nedokázal dát gól a přemohl jej až na penalty. Při nich už chyběl Jaroslav Plašil, který byl ve 100. minutě střídán. Hráčům Monaka zatrnulo v 82. minutě, kdy domácí hráč vsítil branku, ale oslavy uťal rozhodčí, podle nějž si střelec pomohl rukou.

Do dalšího kola se dostalo Čechovo Rennes, které na půdě účastníka čtvrté ligy Croix Savoie podobné drama nepřipustilo a vyhrálo 2:0.

Francouzský pohár - 2. kolo:
AJ Auxerre - Montpellier 2:0
Bourg-Peronnas (III. liga) - Olympique Lyon 0:5
Olympique Marseille - Paris St. Germain 1:2 po prodl.
Dijon (III) - Lens 2:1
Toulouse - Nice 0:0, na penalty 5:4
Croix Savoie (IV. liga) - Rennes 0:2
Valenciennes (III.) - AS Monako 0:0, na penalty 1:4
Fontenay-le-Comte (IV.) - Nantes 0:3

Španělsko

Brazilec Ronaldo v zápase 21. kola proti Villarrealu vstřelil svů šestnáctý gól, který zajistil Realu Madrid tři body. Bílý balet vede španělskou ligu dva body před Valencií, která má však zápas k dobru.

Fotbalisté Atlétika Madrid se oklepali ze středečního pohárového debaklu s FC Sevilla a ve španělské lize prodloužili svou sérii bez porážky na sedm zápasů, když v sobotu večer totiž remizovali na půdě Albacete 1:1.

Španělská liga - 21. kolo:
Real Madrid - Villarreal 2:1
(14. Solari, 54. Ronaldo - 87. Ballesteros)
Albacete - Atlético Madrid 1:1
(60. vlastní Leque - 31. Nano)
Celta Vigo - San Sebastian 2:5
(1. G. López, 50. Luccin z pen. - 70. a 72. Nihat, 23. Kovačevič, 42. vlastní Miloševič, 60. Xabi Alonso)
Valencie - Pamplona 0:1
(45. vlastní Pellegrino)
Málaga - Valladolid 2:3
(23. a 81. Salva - 41. a 68. Oscar, 79. Julio César)
Santander - Murcia 3:2
(33., 72. a 90. Guerrero - 44. Esnaider, 90. D. Karanka)
Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 1:2
(63. Tamudo z pen. - 7. Mingo, 28. Fernando z pen.)
Zaragoza - Mallorca 1:3
(66. Ponzio - 41. Delibašič, 45. Bruggink, 90. Nené)
FC Sevilla - FC Barcelona 0:1
(31. Kluivert)
Bilbao - La Coruňa 1:0
50. Yeste
TABULKA

Belgie - Zítka opět vychytal nulu

Podruhé za sebou vychytal Daniel Zítka čisté konto a s pomocí českého gólmana vyhráli fotbalisté Anderlechtu ligový zápas nad Gentem. Už v první minutě otevřel skóre korejský útočník Seol Ki-heyon, dvacet minut před koncem pojistil domácím vítězství Chorvat Ivica Mornar. Další český legionář ve službách Anderlechtu Martin Kolář odehrál 68 minut. Bruselský tým má v tabulce před druhým Standardem Lutych pohodlný náskok dvanácti bodů.

Nizozemsko

Fotbalisté Heerenveenu vyhráli v nizozemské lize na hřišti Arnhemu 1:0 a v tabulce jim patří čtvrté místo. Ajax, Eindhoven a Feyenoord vyhrály svá utkání a čelo tabulky se tak nemění. Stále vede Ajax s 43 body, druhý je Eindhoven se 40, třetí je Alkmaar se 32 body a čtvrtý Feyenoord za něj ztrácí bod.

Portugalsko

V 19. kole na sebe v Portugalsku narazil první  Porto s poslední Amadorou. Favorit doma vyhrál 2:0.