Fotbalisty Celticu povede bývalý trenér australské reprezentace Postecoglou

10. června 2021 11:34 - Glasgow

Fotbalisty Celticu Glasgow povede bývalý trenér australské reprezentace Ange Postecoglou. Australan s řeckými kořeny se ke slavnému skotskému klubu, s nímž podepsal roční smlouvu, přesune od japonského týmu Jokohoma F Marinos.

 

Ibraheem Al Omari, Reuters

Pětapadesátiletý aténský rodák Postecoglou, který přišel s rodiči do Austrálie v pěti letech, nahradí v Celticu Neila Lennona. Ten odstoupil v únoru, kdy bylo jasné, že tým neobhájí mistrovský titul a získají ho rivalové Rangers. Ve zbytku sezony tým vedl jako dočasný kouč asistent John Kennedy.

Postecoglou trénoval australskou reprezentaci od roku 2013 a v následujícím roce se s ní představil na MS v Brazílii. Národní tým dovedl i na MS 2018, ale v Rusku už na střídačce nebyl, neboť krátce po úspěšné kvalifikaci odešel v roce 2017 do Jokohamy.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.