Živě

CAS zkrátil roční distanc brankáři Ajaxu Onanovi za doping na devět měsíců

10. června 2021 16:00 - Lausanne

Sportovní arbitrážní soud (CAS) zkrátil původně roční trest za doping pro brankáře fotbalistů Ajaxu Amsterodam Andrého Onanu na devět měsíců. Distanc skončí 3. listopadu, takže kamerunský gólman bude moci v lednu příštího roku startovat na africkém šampionátu.

 

Twitter @goal

UEFA v lednu udělila Onanovi roční distanc za pozitivní test z loňského října na furosemid. Toto zakázané diuretikum může sloužit k maskování užívání jiných nepovolených látek. Brankář se bránil tím, že mu nebylo dobře a chtěl si vzít aspirin, místo toho však sáhl po léku své přítelkyně, neboť balení jsou hodně podobná.

Evropská fotbalová unie uznala, že Onana nechtěl podvádět, ale i tak mu udělila roční trest. Také CAS shledal, že se kamerunský gólman neprovinil fatálně, a distanc mu zkrátil. Podle agentury AP by snížení trestu mohlo oživit zájem Arsenalu, jenž uvažoval o tom, že by Onanu získal.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.