Messimánie za 2 miliardy! Fanoušci šílí a utrácí jako o život

13. srpna 2021 17:11 - Paříž

O odchodu Lionela Messiho z Barcelony po dlouhých 21 letech a o jeho příchodu do Paris Saint-Germain se už napsalo hodně. Obrovský smutek na straně jedné a euforie fanoušků PSG na straně druhé. Ti během několika pár minut skoupili přes 150 tisíc dresů a jejich šílenství pokračovalo.

 

Sarah Meyssonnier, Reuters

Prý pouhý den stačil Messiho příznivcům k tomu, aby vykoupili kolem 800 tisíc dresů s číslem třicet, které bývalá barcelonská hvězda bude od nové sezony nosit na zádech. Fanoušci se nebáli ani dlouhých front, ve kterých čekali i několik hodin.

Francouzský klub nyní hlásí vyprodáno a svým skalním fandům nabízí možnost dresy si předobjednat. Jeden dres s číslem argentinského fotbalisty však není žádnou levnou záležitostí, v přepočtu vyjde zhruba na 2 tisíce.

Messi se přivítal s fanoušky před stadionem PSG

Reuters

Klub na tom tedy trhnul už téměř dvě miliardy. Část zisků však připadne jak Messimu, tak výrobci dresů. Zájem o Messiho trikot předčil i 520 tisíc prodaných dresů Cristiana Ronalda, když se v roce 2018 stěhoval do Juventusu.

bp, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.