Šéf Fenerbahce Yildirim musí do vězení. Pyká za zmanipulované zápasy

17. dubna 2014 12:19 - Istanbul

Předseda fotbalového klubu Fenerbahce Istanbul Aziz Yildirim musí kvůli svému podílu na korupční aféře v turecké lize nastoupit do vězení. Podle agentury Anadolu neuspěl funkcionář s odvoláním proti trestu, který mu před dvěma lety vyměřil soud. Yildirim byl odsouzen k odnětí svobody na šest let a tři měsíce.

 

Aféra se týkala 19 zmanipulovaných zápasů nejvyšší turecké soutěže a korupce v druhé lize v sezóně 2010/11. Fenerbahce, jehož barvy hájí i český reprezentant Michal Kadlec, si tehdy zajistil titul v posledním kole.

Spolu s dalšími obviněnými byl Yildirim v roce 2012 odsouzen za podvod a zločinné spolčení a ve vězení už strávil jeden rok. Poté byl do vyřízení odvolání propuštěn. Vloni navíc dostal do vyřešení trestní kauzy zákaz vykonávat funkce ve fotbale.

Následky měl tento skandál i pro istanbulský klub. UEFA vloni Fenerbahce zakázala hrát dva roky v evropských pohárech a na třetí sezonu ho suspendovala s pětiletou podmínkou.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.