Baroš oslavil návrat po zranění gólem

6. září 2006 18:03 - BIRMINGHAM

Do prvního utkání od světového šampionátu naskočil v úterý český útočník Milan Baroš. Forvard Aston Villy odehrál hodinu z přípravného utkání s Lincolnem City a pomohl svému týmu gólem k vítězství 4:2. Stejný čas strávil na hřišti další český fotbalista Patrik Berger, který je konečně v pořádku po zranění kolena.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Baroš tři měsíce laboroval se zraněnou patou, ale nyní již dva týdny trénuje naplno. V utkání s třetiligovým Lincolnem tak chtěl novému trenérovi Aston Villy Martinu O'Neillovi ukázat, že je připraven na víkendové ligové utkání s West Hamem.

"Bylo to dobré. Cítím se v pohodě a nyní již jen musím získat zpět svou kondici. Jsem šťastný, že můžu opět hrát," řekl Baroš na oficiálním klubovém webu. Zda jeho výkon bude stačit k nominaci na ligový zápas, však netuší. "Je těžké říci, zda nastoupím do utkání s West Hamem. Byl bych ale rád, kdybych se objevil na lavičce a mohl si na chvíli zahrát," dodal.

Reprezentační útočník také potvrdil, že chtěl v létě z Aston Villy odejít, ovšem poté, co klub angažoval trenéra O'Neilla, si to rozmyslel. Klub navíc získal nového vlastníka, který chce birminghamský celek pozvednout ze spodních pater tabulky, v kterých se Aston Villa v minulé sezóně pohybovala.

"Je pravda, že jsem chtěl v létě odejít, ale nyní máme nového vlastníka a nového trenéra. Proto jsem se rozhodl zůstat. Klub ukazuje své ambice a já chci být u toho, až nastanou pro Aston Villu lepší časy," uvedl Baroš.

ČTK, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.