Rubriky:

Španělsko

Vaclík: Nařídili nám zůstat doma, ve městě je cítit strach

14. března 2020 18:15 - Sevilla

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík ve Španělsku pociťuje stále přísnější opatření proti šíření koronaviru. Andaluský klub všem fotbalistům nařídil, aby zůstali doma a nestýkali se s okolím. Reprezentační gólman už ve městě vnímá pochmurnou atmosféru a strach obyvatel. Španělsko je po Itálii druhou nejvíce zasaženou zemí epidemií koronaviru v Evropě a vláda vyhlásí nouzový stav.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Máme nařízení do 23. března zůstat doma, celý klub včetně mládežnických a ženských týmů. Nějaké obavy tady jsou. Madrid už je v izolaci jako v Itálii. Ruší se další věci a uvidíme, kam až to zajde," řekl Vaclík v rozhovoru s ČTK.

"Klub nám doporučil nikam necestovat. Není to úplně karanténa, ale chtějí, abychom byli jenom doma a s nikým se nestýkali. Tréninkový plán máme, protože nikdo neví, kdy se potom začne hrát. V plánu je, že se 23. března sejdeme a začneme trénovat, ale jestli to tak bude, nebo ne, se teď těžko odhaduje," přidal třicetiletý brankář.

Nouzový stav ve Španělsku bude od pondělí trvat 15 dní. V rámci následných drastických opatření tamní úřady například budou moci omezit pohyb osob i dopravních prostředků, nařizovat evakuace, uzavřít vybrané oblasti i zasahovat do chodu průmyslu či zemědělství.

Černý scénář v chmurné době. UEFA může „vypnout“ veškerý fotbal na několik měsíců, zní z Anglie

"V obchodech ani na ulicích už teď moc lidé nejsou. Zrušili tady Santa Semana (velikonoční procesí), což je velice důležitý svátek pro Sevillu. Začíná to být takové pochmurné. Lidé už se podle mě začínají hodně bát a chránit se," přiblížil Vaclík.

Ve videu na sociálních sítích spolu s dalšími hráči Sevilly dnes promlouval k obyvatelům města. "Klub chtěl poslat zprávu fanouškům a lidem v Seville, aby zůstali doma, chránili sebe i ostatní občany, aby se to dál nešířilo a co nejrychleji se všechno zastavilo," konstatoval rodák z Ostravy.

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík před duelem Evropské ligy na hřišti pražské Slavie.

Vlastimil Vacek, Právo

Se spoluhráči ještě na koronavirus testován nebyl a doufá, že ani nebude. "Řekli nám, že dokud nebude mít někdo z klubu nebo týmu první příznaky, tak nás testovat nebudou. Věřím, že na testy nebudu muset, protože by to znamenalo, že se od nás nikdo nenakazil," uvedl Vaclík.

Kvůli opatřením proti koronaviru byla zrušena i přípravná utkání české reprezentace v USA proti Mexiku a Hondurasu na konci března. "Kdyby bylo všechno v pořádku, tak bych se tam hrozně těšil. Třeba na Miami nebo na Chicharita (bývalého mexického spoluhráče ze Sevilly Javiera Hernándeze). S ním jsme plánovali, že si vyměníme dresy. Vzhledem k okolnostem je ale dobře, že se to zrušilo," prohlásil bývalý gólman pražské Sparty nebo Basileje.

Podle něj je pravděpodobné, že Evropská fotbalová unie na úterním jednání odloží letní mistrovství Evropy, kam postoupila i česká reprezentace, na příští rok. "Všechny soutěže jsou přerušené a není vůbec dáno, kdy znovu začnou. Pokud UEFA bude chtít dohrát ligové soutěže, Evropskou ligu i Champions League, tak bude potřebovat někde získat čas. Podle mě je jediná možnost, že se Euro posune. Uvidíme v úterý, ale myslím, že je to hodně pravděpodobné," mínil Vaclík.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..