Rubriky:

Španělsko

Španělská liga zvažuje, že odehraje některé zápasy v zahraničí

8. září 2017 12:55 - Madrid

Španělská liga zvažuje, že vzhledem k celosvětové popularitě odehraje v budoucnu některé zápasy v zahraničí. Na fotbalové konferenci Soccerex v Manchesteru to podle listu Financial Times prohlásil předseda profesionálních španělských soutěží Javier Tebas. Zároveň oznámil, že v zápasech Španělského poháru se bude testovat použití videa.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

"Chceme, aby mezinárodní zájem o La Ligu narůstal. A součástí plánu je i možnost odehrát některá utkání mimo Španělsko," uvedl Tebas. "Zatím jsme pouze ve fázi diskuzí, takže je brzy dělat nějaké závěry, ale vedení La Ligy tento návrh podporuje," dodal.

Tebas působí v čele La Ligy od roku 2013 a pod jeho vedením si profesionální španělské soutěže finančně výrazně polepšily. Loni na tři roky prodal vysílací práva za 2,65 miliardy eur a v celkových tržbách jsou z evropských lig lepší pouze anglická a německá soutěž.

Právě zápasy v zahraničí by měly La Lize pomoci k dalším příjmům. Letos v červenci přilákal přípravný zápas Realu Madrid s Barcelonou na stadion v Miami 66 tisíc fanoušků. Pro oba velkokluby šlo o první vzájemný souboj mimo Španělsko od roku 1982.

Použití videa v ligových zápasech by mělo být zavedeno od příští sezóny, v té aktuální se bude systém testovat v domácím poháru. Španělská nejvyšší soutěž je jednou z mála předních lig, která video dosud nepoužívá.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..