Liga mistrů

Kapitán Vlček otevřel Slavii brány Ligy mistrů

29. srpna 2007 22:21 - PRAHA

Český fotbal znovu bude mít zástupce v prestižní Lize mistrů! Ve středu se o to postarali fotbalisté pražské Slavie, kteří porazili Ajax Amsterodam 2:1 a po výhře 1:0 z úvodního zápasu slaví historický postup do lukrativní soutěže. Oba góly Slavie vstřelil před zaplněným Strahovem kapitán Stanislav Vlček. Soupeře pro základní skupinu se slávisté dozvědí ve čtvrtek.

Slávistický kouč Jarolím udělal oproti prvnímu utkání jedinou změnu v sestavě, útočníka Šenkeříka nahradil zkušený Vladimír Šmicer. Na hrotu zůstal osamocený Vlček, z krajů zálohy jej před vyprodaným hledištěm podporovali Šmicer a Janda.

Vladimír Šmicer si už v 7. minutě zranil stehenní sval a musel být střídán. Zkušeného záložníka nahradil Milan Ivana, chvíli předtím se řítil z úhlu na branku Ajaxu Vlček, gólman Stekelenburg vykryl úhel a míč srazil. Z protiútoku hrozil Huntelaa, který obešel i Vaniaka, ale následným centrem spoluhráče nenašel.

Ajax se snažil rychle vstřelit gól, jímž by smazal náskok Slavie. Domácí obrana ale byla připravená a naopak ve 22. minutě po rohovém kopu Stanislav Vlček poslal Slavii do vedení. Kapitán Slavie se parádně trefil z otočky po hlavičce Tavarese. Ve 33. minutě ovšem Huntelaar posunul míč na Suáreze a ten propálil Vaniaka. Před koncem poločasu se do zakončení protlačil Krajčík, jeho střela skončila těsně vedle.

Slavia vs. Ajax na Sport.cz
REFERÁTKapitán Vlček otevřel brány Ligy mistrů
ON-LINESlavia vs. Ajax
OSLAVYKouč dostal hobla, chválil Vlčka s Vaniakem
TRENÉR"Ve Slavii je dobrá parta"

Druhý poločas přinesl infarktové okamžiky

Druhý poločas začal ve velkém tempu. Mírné náznaky šancí byly patrné na obou stranách a v 52. minutě měli velmi dobrou příležitost ke vstřelení branky hostující hráči, ale Suárez ze standardní situace ani na dvakrát nepřekonal dobře postavenou zeď.

V 61. minutě mohl strahovský stadión utichnout podruhé, kdy po standardní situaci zahrávané z pravé strany hřiště Bakircoglüem byli tři osamocení hráči Ajaxu připraveni k zakončení, ale naštěstí pro domácí po hlavičce Delorgeho letěl míč nad břevno.

O zápase Arsenal - Sparta čtěte ZDE:

O šest minut později už hráči Ajaxu zvedali ruce nad hlavu, když po rohovém kopu hlavičkoval Stam, ale Vaniak na brankové čáře opět začaroval a dorážka Suáreze už letěla do oblak. 73. minuta přinesla další infarktový okamžik, Huntelaar hlavičkoval k tyči Vaniakovy brány, ale ten jakoby opět kouzlil, vyrazil míč levou rukou mimo bránu.

Slávistům se v závěru utkání povedl husarský kousek. Tavares na půlce vyvezl míč a předložil jej nabíhajícímu Vlčkovi, který se řítil sám na nizozemského bránkáře a svůj unik proměnil v jistotu postupu. Pražané se mohou těšit na více než sto miliónů korun, které jim účast v základní skupině LM přinese. Los základních skupin proběhne ve čtvrtek.

Slavia Praha - Ajax Amsterdam 2:1 (1:1)
Branky: 22. a 86. Vlček - 33. Suarez. Rozhodčí: Larsen - Hansen, Norrestrand (všichni Dán.). ŽK: Volešák - Emanuelson, Stam. Diváci: 17 000. První zápas: 1:0, postupuje Slavia.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal - Janda, Švec, Tavares, Kalivoda (76. Volešák) - Šmicer (13. Ivana, 82. Necid), Vlček. Trenér: Jarolím.
Ajax: Stekelenburg - Colin, Stam, Vermaelen, Emanuelson (58. Vertonghen) - Gabri (78. Urzaiz), Heitinga, Delorge - Bakircioglü (65. Rommedahl), Huntelaar, Suarez. Trenér: Ten Cate.