Rubriky:

ME 2008

Na fotbalisty se po Německu snesla ostrá kritika

26. března 2007 11:00 - PRAHA

Ostrá kritika, jakou český fotbal už dlouho nepamatuje, se snesla v tisku na reprezentační tým po sobotní porážce od Německa. Deníky píší o tvrdé lekci, o útlumu a ostudě a zaznívají i úvahy o tom, zda by trenér Karel Brückner neměl odejít. Noviny připomínají, že českým fotbalistům se už dlouho nedaří porazit opravdu špičkový tým. Naposledy to dokázali na Euru 2004 v Portugalsku, od té doby porážejí jen průměrné celky, na ty nejlepší nestačí.

Němci chybujícímu českému týmu uštědřili lekci z taktiky a herní efektivity, píše Právo. V hodnocení hráčů podobně jako další listy chválí jen brankáře Petra Čecha a záložníka Jana Poláka. Ostatní sklízeli v médiích podprůměrné známky, nejhůř dopadli v očích novinářů obránce David Rozehnal a záložník Libor Sionko.

Úzký kádr kvalitních hráčů

MfDnes vidí příčinu především v příliš úzkém kádru kvalitních hráčů, v němž se nepodařilo nahradit vůdčí osobnosti typu Pavla Nedvěda a Karla Poborského. Kritiku si vysloužila i nevyrovnaná hra obrany a stereotypní herní styl "vše na Kollera".

Deník Sport hned na titulní straně kritizuje trenérův styl práce a ignorování moderních fotbalových trendů. Pokud prý to Brückner nezmění, měl by odejít. Deník se znovu vrací k tomu, že trenér neudělal důslednou analýzu ze selhání na mistrovství světa loni v Německu. Vytýká mu, že podceňuje kondici hráčů, což se podle listu markantně projevilo v sobotnímu utkání na Letné. "Kdo si nedal na oči růžové brýle, viděl rozdíl třídy ve všem," konstatoval Sport.

Stereotypní systém

Lidové noviny zhodnotily český výkon slovy: jalový stereotypní systém, nic neřešící přihrávky do strany, absence myšlenky v ofenzivě. "Přímočarost, dravost byly na straně soupeře. Dokonce i chytrostí, považovanou vždy za tuzemský trumf, disponovali ve větší míře Němci," napsaly Lidové noviny.

Blesk charakterizuje výkon českého týmu slovy ostuda, naivní hra, funus. "Drtivou většinu zápasu nesahali Němcům ani po kotníky. Výsledek 1:2 je vzhledem k průběhu 90 minut milostivý," soudí Blesk. "Chodící pajduláci v českých dresech působili dojmem, že se vidí poprvé v životě. Bez přihrávky, bez pohybu, bez nasazení, bez šancí, bez taktiky. Pomatený výkon budící zděšení," zhodnotil Šíp.
ČTK

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..