Rubriky:

MS 2018

I Sparta má na šampionátu v Rusku zastoupení. Mezi žurnalisty sedí Mandjeck

16. června 2018 16:01 - Moskva

Docela překvapení. Vysoukal se z huňatého svetru, protože na jeho gusto je v Moskvě v těchto dnech přece jen dost chladno, byť rtuť teploměru šplhá k šestadvaceti stupňům, a usadil se v tiskovém středisku na stadiónu Spartaku k počítači. Ve sparťanském dresu s patnáctkou na zádech a jmenovkou Mandjeck. Že by kamerunský fotbalový legionář patřící stále ještě letenskému klubu změnil profesi a přijel do Ruska referovat o šampionátu?!

 

Zdeněk Pavlis

„Nic takového," zazubil se David Fidel Eyengue Nzima, když konečně zvedl hlavu od monitoru počítače.

„O šampionátu sice k nám domů referuji, i když naši Nezkrotní lvi v Rusku nehrají. Chybí mi tady, stejně, jako mi tady schází Češi," přiznával, že bez kamerunské reprezentace pro něho nemá ruský šampionát to pravé kouzlo.

„A to jsme v devadesátých letech postoupili na čtyři mistrovství v řadě a v Itálii se v roce 1990 dostali až do čtvrtfinále," s nostalgií vzpomínal na časy dávno minulé, kdy Kamerun vyhrával v jednom kuse i Africký pohár národů a třeba i olympiádu v Melbourne.

Ani jeho velký oblíbenec Georges Mandjeck Nezkrotným lvům k postupu na ruský šampionát nepomohl, proto ho Eyengue Nzima připomíná alespoň jmenovkou na dresu, ve kterém chodí na zápasy.

„S Georgesem se přátelíme už léta a tenhle sparťanský dres mi na důkaz své přízně a náklonnosti věnoval. Je to skvělý člověk a výborný fotbalista," vychvaloval letenskou akvizici, která v zimě hostovala ve francouzských Metách.

zp (Moskva), Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..