Zuří válka o Ronalda

18. června 2018 10:21 - Madeira

Září na fotbalovém mistrovství světa v Rusku, Portugalec Cristiano Ronaldo je zatím jeho největší hvězdou. A fanoušci jsou ve varu. V rodišti známého fotbalisty - na Madeiře - se dokonce o Ronalda vede válka. Na tamním letišti totiž byla nahrazena busta hvězdného hráče novou sochou, jenže fanoušci se s tím nechtějí smířit.

Reuters

Hvězda Realu Madrid je portugalskou modlou a Madeira je pořádně hrdá na svého rodáka. I proto byla loni odhalena na tamním letišti Ronaldova busta. A okamžitě se stala celosvětovým hitem, protože se dílo známému fotbalistovi příliš nepodobalo… Obrázky busty obletěly svět a turisté si v Portugalsku často nenechali ujít možnost podívat se na originál.

Teď ale mají smůlu, protože na letišti bylo instalováno nové a zdařilejší dílo. Mluvčí letiště, které nese jméno hvězdného fotbalisty, potvrdila informaci, že k výměně díla došlo zrovna v den, kdy Ronaldo na MS nastřílel Španělsku hattrick. A na Madeiře se strhl poprask. Obyvatelé v on-line petici ale požadují okamžité navrácení staré busty s tím, že jde o nepřijatelný krok, protože ostrov ztrácí jednu ze svých největších atrakcí.

rjm, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..