Rubriky:

Ostatní

Plzeň a konec. Slavný záložník Ivanschitz nenašel nové angažmá a ukončil kariéru

5. listopadu 2018 12:37 - Vídeň
(Aktualizováno: 5. listopadu 2018 14:20)

Je konec. Viktoria Plzeň byla posledním klubem, kde si bývalý kapitán rakouské fotbalové reprezentace Andreas Ivanschitz zahrál soutěžní zápas. Poté, co v létě ukončil své působení v západočeském klubu, marně hledal angažmá a nakonec v 35 letech ukončil kariéru. Informaci zveřejnil fotbalista na sociálních sítích.

 

FC Viktoria Plzeň

Tvořivý záložník prošel během kariéry sedmi kluby v šesti zemích. Začínal v Rapidu Vídeň, poté hrál za Salcburk, Panathinaikos Atény, Mohuč, Levante, Seattle Sounders a naposledy za Plzeň, kde se příliš neprosadil.

"Po neuvěřitelných devatenácti letech jsem se rozhodl oznámit svůj odchod z profesionálního fotbalu," uvedl na sociálních sítích fotbalista. "Fotbal mi toho tolik dal. Zažil jsem hodně vítězství i porážek, zažil jsem hodně vášní a úžasných chvil. Přitom jsem si zahrál v řadě zemí. Ale prostě všechno jednou končí," dodal.

"Jsem obrovsky vděčný všem - rodině, klubům, přátelům, spoluhráčům i všem fanouškům - kteří mě podporovali během celé kariéry. Nikdy na vás nezapomenu. Bylo tobáječné, díky vám všem," rozloučil se Ivanschitz.

Za rok a půl ve Viktorii odehrál 13 zápasů a dal tři góly, ale byl také u oslav českého titulu. V roce 2003 byl zvolen rakouským fotbalistou roku, v národním týmu nasbíral 69 startů.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní