Dostal svou první pozvánku do reprezentace. Anglickému gólmanovi je přitom 49 let. Rekord ale nepřekonal

17. dubna 2019 17:54 - Britské Panenské ostrovy/Praha

Věk je jen číslo. Anglický brankář Martin Smith se stal druhým nejstarším fotbalovým reprezentantem, když se v devětačtyřiceti letech posadil na lavičku Britských Panenských ostrovů během Ligy národů CONCACAF. Nejstaršího hráče v historii mezinárodního fotbalu George Weaha ale nepřekonal.

 

Twitter

Lepší pozdě než nikdy, říkal si nejspíš britský občan Martin Smith, kterého si zástupci národního týmu Britských Panenských ostrovů všimli během charitativního utkání na Bahamách. Jejich reprezentační dvojka se zranila, a tak přišla překvapivá pozvánka na zápasy Ligy národů.

Jako britskému občanovi nestálo Smithovi v jeho cestě k reprezentaci severoamerické země spadající pod Spojené království nic v cestě. Rodák z Ipswiche, který v civilním zaměstnání dělá instalatéra, si tak odbyl svou reprezentační premiéru ve věku, kdy většina fotbalistů už má dávno aktivní kariéru za sebou.

Smith nastoupil v zápasech proti Bonaire a proti souostroví Turks a Caicos. Na hřiště se ale nedostal. „Užil jsem si to, i když soutěžní utkání jsem hrál naposledy před patnácti nebo dvaceti lety," nechal se slyšet Smith v rozhovoru pro server BBC. „Trvalo mi to asi 12 vteřin, než jsem na nabídku kývl," dodal.

Zápis do historické tabulky nejstaršího reprezentanta si však Smith připsat nemůže. Loni totiž k mezistátnímu zápasu mezi Libérií a Nigérií nastoupil téměř dvaapadesátiletý fotbalista George Weah, bývalý hráč Monaka, PSG nebo AC Milán a současný prezident Libérie.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.