Rubriky:

Ostatní

Maradona byl oficiálně jmenován koučem Argentiny

4. listopadu 2008 21:18 - BUENOS AIRES

Diego Maradona se v úterý stal oficiálně trenérem argentinské reprezentace. Oznámil to tamní fotbalový svaz a potvrdil tak informace z minulého týdne. Osmačtyřicetiletá ikona světového fotbalu v nejbližších dnech oznámí nominaci k přípravnému utkání proti Skotsku, které je na programu 19. listopadu.

"Je to velká pocta, sen se stal skutečností. Budeme pracovat každý den na tom, aby se argentinský tým stále zlepšoval," prohlásil po svém jmenování Maradona.

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob, který po skončení kariéry bojoval s alkoholismem, drogami a nadváhou, u národního týmu nahradil Alfia Basileho, který odstoupil po matných výkonech reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa v roce 2010. Spolu s Maradonou bude u argentinské reprezentace působit jako manažer Carlos Bilardo, jenž dovedl tým v čele s kapitánem Maradonou ke světovému titulu v roce 1986.

Maradonovo působení na horké trenérské lavičce se setkalo s rozporuplnými reakcemi ze strany fanoušků i místních médií. Bývalý slavný hráč totiž nemá s trénováním prakticky žádné zkušenosti. Pouze v polovině 90. let vedl provinční domácí kluby ve 23 zápasech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.