Obrovský úspěch! Škoda vstoupil do Klubu ligových kanonýrů

Dva čeští fotbalisté měli v pondělních zápasech na dosah významné mety. Tomáši Vaclíkovi zkazil jubilejní, stou nulu v nejvyšších soutěžích Villarreal, který remizoval se Sevillou 2:2, o pár minut později však uspěl Milan Škoda, který si připsal stou ligovou branku a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Jeho Rizesporu to však na víc než porážku 1:3 na hřišti Antalyasporu nestačilo.

Milan Škoda vstoupil do Klubu ligových kanonýrů

Klub ligových brankářů zahrnující gólmany, kteří v nejvyšších soutěžích udrželi sto nul, si bude muset na jméno Tomáše Vaclíka ještě chvíli počkat. Obrovský úspěch však slaví legenda Slavie a současný hráč tureckého Rizesporu Milan Škoda, který v zápase 28. kola turecké Superligy zapsal stou trefu a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů.

Zatímco Tomáš Vaclík však smutnit nemusí, protože jeho Sevilla se drží na výborném třetím místě La ligy, čtyřiatřicetiletý útočník Rizesporu řeší i přes dosažení tolik vytoužené mety mnohem vážnější problémy. Jeho tým je po odehraných 28 kolech Superligy na 15. místě, na nesestupující pozice má náskok pouhý bod.

A na hřišti Antalyasporu, kterému patří 9. příčka, neměl Rizespor nárok. Domácí šli do vedení už ve 3. minutě, kdy se prosadil Gumus, v 73. minutě náskok zdvojnásobil Jahovič a o chvilku později zasadil rozhodující úder hostům Gulum.

Velká chvíle Milana Škody přišla v deváté minutě nastavení, kdy po ruce jednoho z domácích obránců korigoval z pokutového kopu na konečných 1:3.

Škoda se trefil ve druhém utkání po sobě

Škoda nastřílel během působení v Bohemians 1905 a Slavii 94 ligových gólů. Po lednovém přestupu z Edenu do Rizesporu přidal dalších šest zásahů v 11 zápasech. Rodák z Prahy se trefil ve druhém utkání turecké ligy po sobě, minule pomohl k výhře 2:0 nad mistrovským Galatasarayem.

Škoda se stal 74. členem Klubu ligových kanonýrů. Ten založila redakce časopisu Gól v roce 1972 a původně sdružoval všechny fotbalisty, kterým se v domácí nejvyšší soutěži podařilo nastřílet aspoň 100 gólů.

Od počátku roku 1991 se započítávají i branky zaznamenané v ostatních evropských nejvyšších ligách. V listopadu 2016 došlo k další změně pravidel a započítávají se i góly v zahraničí před rokem 1991, což přineslo devět nových členů. Pořadí suverénně vede legendární střelec Slavie Josef Bican s 447 zásahy, druhý je Vlastimil Kopecký (252) a třetí David Lafata (204).