Ostatní

Obrovský úspěch! Škoda vstoupil do Klubu ligových kanonýrů

22. června 2020 22:14 - Praha

Dva čeští fotbalisté měli v pondělních zápasech na dosah významné mety. Tomáši Vaclíkovi zkazil jubilejní, stou nulu v nejvyšších soutěžích Villarreal, který remizoval se Sevillou 2:2, o pár minut později však uspěl Milan Škoda, který si připsal stou ligovou branku a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Jeho Rizesporu to však na víc než porážku 1:3 na hřišti Antalyasporu nestačilo.

Çaykur Rizespor, Twitter

Klub ligových brankářů zahrnující gólmany, kteří v nejvyšších soutěžích udrželi sto nul, si bude muset na jméno Tomáše Vaclíka ještě chvíli počkat. Obrovský úspěch však slaví legenda Slavie a současný hráč tureckého Rizesporu Milan Škoda, který v zápase 28. kola turecké Superligy zapsal stou trefu a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů.

Zatímco Tomáš Vaclík však smutnit nemusí, protože jeho Sevilla se drží na výborném třetím místě La ligy, čtyřiatřicetiletý útočník Rizesporu řeší i přes dosažení tolik vytoužené mety mnohem vážnější problémy. Jeho tým je po odehraných 28 kolech Superligy na 15. místě, na nesestupující pozice má náskok pouhý bod.

Vaclík se 100. čistého konta nedočkal, Sevilla je třetí

A na hřišti Antalyasporu, kterému patří 9. příčka, neměl Rizespor nárok. Domácí šli do vedení už ve 3. minutě, kdy se prosadil Gumus, v 73. minutě náskok zdvojnásobil Jahovič a o chvilku později zasadil rozhodující úder hostům Gulum.

Velká chvíle Milana Škody přišla v deváté minutě nastavení, kdy po ruce jednoho z domácích obránců korigoval z pokutového kopu na konečných 1:3.

Škoda se trefil ve druhém utkání po sobě

Škoda nastřílel během působení v Bohemians 1905 a Slavii 94 ligových gólů. Po lednovém přestupu z Edenu do Rizesporu přidal dalších šest zásahů v 11 zápasech. Rodák z Prahy se trefil ve druhém utkání turecké ligy po sobě, minule pomohl k výhře 2:0 nad mistrovským Galatasarayem.

Zdrcený Škoda po zranění soupeřova brankáře: Naši výhru bych vyměnil za jeho zdraví

Škoda se stal 74. členem Klubu ligových kanonýrů. Ten založila redakce časopisu Gól v roce 1972 a původně sdružoval všechny fotbalisty, kterým se v domácí nejvyšší soutěži podařilo nastřílet aspoň 100 gólů.

Od počátku roku 1991 se započítávají i branky zaznamenané v ostatních evropských nejvyšších ligách. V listopadu 2016 došlo k další změně pravidel a započítávají se i góly v zahraničí před rokem 1991, což přineslo devět nových členů. Pořadí suverénně vede legendární střelec Slavie Josef Bican s 447 zásahy, druhý je Vlastimil Kopecký (252) a třetí David Lafata (204).

Turecká fotbalová liga - 28. kolo:
Alanyaspor - Trabzonspor 2:2 Branka: (druhý gól hostů Novák)
Antalyaspor - Rizespor 3:1 (za hosty Škoda z pen.).
103 - Antonín Bradáč, Werner Lička, Marián Masný, František Svoboda,
100 - Ján Čapkovič, Jozef Levický, Ferdinand Plánický, Stanislav Štrunc, Milan Škoda*.
Pozn.: hvězdičkou jsou označeni dosud aktivní hráči.
pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.