Rubriky:

Ostatní

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho může po více než pěti měsících opustit Paraguay

24. srpna 2020 23:05 - Praha
(Aktualizováno: 24. srpna 2020 23:27)

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho smí z rozhodnutí soudu po více než pěti měsících opustit Paraguay, kde byl začátkem března zatčen s falešným pasem. Slavný Brazilec trávil minulé měsíce v domácím vězení.

 

Handout, Reuters

Vzhledem k tomu, že státní zástupce už Ronaldinhův případ uzavřel na začátku srpna, byl dnešní verdikt soudce pouze formální záležitostí.

Mistr světa z roku 2002 byl zbaven obvinění, nebude mít záznam v trestním rejstříku a zaplatí 90 tisíc dolarů (dva miliony korun) za soudní výlohy. Částka podle agentury Reuters poputuje na charitu.

Čtyřicetiletý Ronaldinho byl spolu se svým bratrem Robertem Assisem, jenž je jeho manažerem a obchodním partnerem, zatčen 6. března. Oba do Paraguaye přicestovali s falešnými pasy, které byly podle výpovědi bývalé hvězdy Barcelony darem od brazilského obchodníka Wilmondese Sousy Lirii.

Ronaldinha propustili po pěti měsících z vazby

Reuters

Sourozenci strávili ve vězení 32 dnů. Po zaplacení kauce v celkové výši 1,6 milionu dolarů (35,4 milionu korun) se směli v dubnu přesunout do domácího vězení v luxusním hotelu v Asunciónu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.