Messi podpořil anglické kluby bojkotující sociální sítě na protest proti rasismu

2. května 2021 11:35 - Barcelona

Argentinský fotbalista Lionel Messi vyzval na svých účtech na sociálních sítích k boji proti šikaně a urážkám v on-line prostoru. Kanonýr Barcelony, jehož profily sleduje 200 milionů fanoušků, tak podpořil anglické fotbalové kluby, federace FIFA a UEFA i zástupce řady dalších sportovních organizací, kteří se zapojily do čtyřdenního bojkotu sociálních sítí na protest proti on-line diskriminaci a rasismu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Messi se rozhodl místo mlčení využít instagram ke zveřejnění výzvy. Své followery požádal, aby "dbali na význam každého člověka, který je za každým profilem, abychom si všichni uvědomili, že za každým účtem je člověk z masa a krve, který se směje, pláče, užívá si života i trpí."

Poděkoval rovněž lidem v britském fotbale za myšlenku na tuto kampaň a vyzval zástupce Fracebooku, Twitteru a dalších platforem, aby pro řešení problému začali dělat víc. "Nikdo si nezaslouží, aby byl napadán. Vidíme a zažíváme urážky, které se neustále rozrůstají a ještě zhoršují na sociálních sítích a nikdo nedělá nic pro to, aby to zastavil. Musíme tento nepřátelský přístup odsoudit a požadovat, aby společnosti, které provozují tyto sítě, začali jednat," uvedl.

Anglický fotbal vyhlašuje stop sociálním sítím

ČTK

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.