Záložník Juventusu McKennie porušil covidový protokol a vypadl z týmu USA

7. září 2021 13:37 - New York/Praha

Záložník Juventusu Weston McKennie byl kvůli porušení týmových opatření proti šíření koronaviru vyřazen z americké fotbalové reprezentace. Trenér Gregg Berhalter ho za trest nepostavil už do nedělního zápasu kvalifikace mistrovství světa proti Kanadě. Následně vedení národního mužstva poslalo třiadvacetiletého hráče zpátky do Itálie. Američany čeká ve středu ještě utkání s Hondurasem.

 

Moises Castillo, ČTK/AP

"Na hráče v národním týmu máme vysoké nároky. Abychom uspěli, musí se všichni chovat zodpovědně," řekl Berhalter. Vinou pozitivního testu na koronavirus vypadl z kádru brankář Zack Steffen.

McKennie se dostal do podobných potíží už na jaře v Juventusu. Kvůli večírku, který uspořádal s některými klubovými spoluhráči během reprezentační přestávky v době, kdy platil v Itálii noční zákaz vycházení, přišel o derby s FC Turín a musel zaplatit pokutu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.