Obránce Čmovš odešel z Nijmegenu do Levski Sofia

28. ledna 2014 16:57 - Praha/Sofia

Bývalý kapitán fotbalové reprezentace do 21 let Pavel Čmovš odešel z nizozemského NEC Nijmegen do Levski Sofia. Třiadvacetiletý obránce podepsal s bulharským celkem smlouvu na dva a půl roku. ČTK to řekl hráčův agent Jiří Müller. Podle něj Čmovš s Nijmegenem po dohodě ukončil kontrakt, do Levski tak přišel zadarmo.

 

Jan Handrejch, Právo

Čmovš v úvodu kariéry prošel Plzní a Slavií, ale v prvních týmech šanci nedostal. Z pražského klubu odešel v létě 2010 do Nijmegenu, kde loni na podzim zasáhl jen do osmi ligových zápasů. Plzeňský rodák v úvodní sezóně v Nizozemsku hostoval v druholigovém Veendamu.

Šestadvacetinásobnému bulharskému mistrovi momentálně patří v lize třetí místo. Dres Levski z českých hráčů oblékal v minulosti například stoper David Bystroň. Čmovš by si hned na začátku nového angažmá mohl zahrát proti mateřské Plzni, která narazí na mužstvo ze Sofie během únorového soustředění na Kypru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: