Bývalý funkcionář FIFA Makudi nesmí pět let pracovat pro fotbal

18. října 2016 18:15 - Curych

Bývalý člen výkonného výboru mezinárodní federace FIFA Worawi Makudi nesmí pět let pracovat ve fotbale. Někdejší šéf thajského svazu byl potrestán za korupci, zpronevěru, falšování dokladů a ovlivnění voleb ve své zemi, které následně vyhrál. Za tyto prohřešky navíc dostal od etické komise FIFA pokutu 10 000 švýcarských franků (asi 250 tisíc korun).

 

Profimedia.cz

Makudi byl shledán vinným z toho, že v roce 2013 svévolně změnil stanovy thajského svazu během volební kampaně a následně byl znovu zvolen jeho předsedou. Etická komise uvedla, že s vyšetřovateli případu odmítl spolupracovat.

Čtyřiašedesátiletý funkcionář se coby člen exekutivy FIFA účastnil hlasování o přidělení pořadatelství mistrovství světa 2018 v Rusku a o čtyři roky později v Kataru, které je vyšetřováno v rámci rozsáhlé korupční aféry kolem FIFA. Ve výkonném výboru mezinárodní federace působil 18 let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.