Iniesta místo do Číny nakonec zamíří do Visselu Kóbe

23. května 2018 14:02 - Madrid
(Aktualizováno: 23. května 2018 22:05)

Španělský záložník Andrés Iniesta nakonec po odchodu z Barcelony nezamíří do Číny, ale do Japonska. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se dohodl s Visselem Kóbe, který by měl mistra světa i Evropy oficiálně představit ve čtvrtek.

 

Heino Kalis, Reuters

Iniesta se s Barcelonou rozloučil v neděli v posledním ligovém kole vítězstvím 1:0 nad San Sebastianem, po kterém s týmem oslavil devátý mistrovský titul. Španělský reprezentant v katalánském celku strávil celou kariéru a také s ním čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů.

Odchod do Japonska potvrdil dnes večer na sociálních sítích. K fotografii se šéfem klubu napsal: "S mým přítelem na cestě do nového domova."

V Kóbe, které vlastní výkonný ředitel hlavního sponzora Barcelony společnosti Rakuten, se potká s bývalým německým reprezentantem a rovněž mistrem světa útočníkem Lukasem Podolským. Ve Visselu v minulosti působili i čeští trenéři Ivan Hašek s Pavlem Řehákem a také záložník Pavel Horváth.

Podle informací médií měl Iniesta původně zamířit do čínského klubu Čchung-čching Tang-taj Li-fan. Po podpisu smlouvy v Japonsku se mistr Evropy z let 2008 a 2012 a světový šampión z roku 2010 připojí k reprezentaci v přípravě před startem mistrovství světa v Rusku.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.