Rubriky:

Ostatní

Benzínová mizérie v Brazílii! Fotbalista měnil dresy za nedostatkové zboží

30. května 2018 09:47 - Belo Horizonte

Fotbalista brazilského týmu Cruzeiro Sassá se rozhodl po svém vypořádat s následky stávky řidičů kamionů, jež ochromila Brazílii a způsobila mimo jiné nedostatek pohonných hmot. Útočník nabídl na sociální síti své dva dresy s číslem 99 tomu, kdo mu opatří deset litrů benzínu. "Abych se mohl dostat na trénink," vysvětlil.

 

Stringer, Reuters

A neobvyklá výzva čtyřiadvacetiletému hráči skutečně přinesla kýžený úspěch. V úterý mu jeden z fanoušků Cruzeira donesl na trénink dvě dvoulitrové lahve benzínu. Navzdory menšímu množství, než požadoval, přidal Sassá svému "zachránci" navrch ještě vstupenku na příští domácí zápas populárního klubu z Belo Horizonte.

Celonárodní stávka řidičů kamionů začala minulý týden v pondělí kvůli růstu cen pohonných hmot. Zúčastnily se jí statisíce řidičů, kteří uspořádali blokádu silnic na asi tisícovce míst po celé zemi. Kvůli neprůjezdným cestám začaly v některých obchodech docházet potraviny, stávka způsobila i nedostatek paliva na čerpacích stanicích, což ovlivňuje veřejnou dopravu. Zrušeny byly i letecké spoje na některých letištích.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.