Rubriky:

Ostatní

Na tréninku Brazilců létala vzduchem vejce. Hvězdný Neymar lovil skořápky z trenýrek

13. června 2018 14:35 - Praha

Uvolněná atmosféra vládne v táboře fotbalové Brazílie, která se chystá v ruském přímořském letovisku Soči na vstup do mistrovství světa. Oslava šestadvacátých narozenin Phillipa Coutinha proběhla k pramalé radosti útočníka Barcelony přímo na trávníku tréninkového stadiónu.

Video již není dostupné

sntv

Nic netušící Coutinho si pohrával s míčem vedle středového kruhu po tréninku odehrávajícím se v třicetistupňovém žáru. Parťáci z útoku Neymar a Gabriel Jesus mezitím u střídačky nabrali připravená vajíčka, zezadu se přikradli k „oběti" a roztříštili několik vajec o hlavu sedícího spoluhráče. Další borci brazilského výběru pak vše vyšperkovali patřičnou dávkou mouky, přičemž vzniklou „dortovou směs" několik hráčů zalilo vodou.

„Jedná se o tradiční způsob oslavy v brazilském podání," komentoval brazilský mluvčí netradiční scénku, po níž se všichni nominovaní včetně realizačního týmu mohli potrhat smíchy.

Pomyslným mstitelem se stal kapitán Thiago Silva, který naháněl Neymara po hřišti a hodil po superstar pařížského Saint Germain vejce. Vše pak dokonal zkušený zadák Marcelo, jenž Neymarovi „nastrkal" vajíčka za trenýrky, aby ofenzivní hvězdu povalil na záda a završil tak rozpustilé řádění Kanárků.

Vše sledoval i trenér Brazilců Tite, který je nepochybně rád, že mužstvo nepodléhá žádnému tlaku. A klíčový muž týmu Neymar je po vážném únorovém zranění a následné operaci obrazem štěstí a evidentně připraven nést odpovědnost za očekávání fotbalem posedlého národa. A není divu. Vždyť při dvou startech po čtyřech měsících rehabilitace vstřelil pokaždé gól a zdá se být skutečným klenotem hvězdného celku.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.