Rubriky:

Anglie

V Praze hrál bez povšimnutí, teď se o teenagera zajímá Juventus a kluby Premier League

21. července 2019 11:55 - Burnley

Dwight McNeil je momentálně jeden z nejcennějších teenagerů v anglickém fotbale. 19letý borec si před dvěma lety zahrál za Burnley v Praze na CEE Cupu, kde na sebe neupoutal příliš velkou pozornost, i když se svým týmem došel až do finále. O necelý rok později však debutoval v Premier League a v uplynulé sezoně se vypracoval mezi hvězdy soutěže. Celek z hrabství Lancashire teď čelí zájmu o hráče z řad ostatních klubů.

CEE Cup (foto Profimedia)

A McNeilovo jméno údajně figuruje také na seznamu možných posil Juventusu, jak uvádí deník Sun. Momentálně se hovoří o ceně 30 miliónů liber (kolem 850 miliónů korun) pro případného kupce. Nejaktuálněji se píše o zájmu Newcastlu.

Straky však podle The Sun nabízejí za rodáka z Rochdale pouze 15 milionů liber, tedy zhruba polovinu odhadované sumy. V srpnu by dle stejného zdroje měl přijít s nabídkou Juventus. Další, kdo by měl mít McNeila mezi vysněnými posilami, je Tottenham.

Levonohý křídelník přitom ve 14 letech skončil v akademii Manchesteru United. Jak uvádí The Sun, McNeil měl být vyřazen pro nedostatečnou kvalitu, zejména při zahrávání přímých kopů.

Do Burnley tak šel spíš z nouze, ovšem nakonec se mu v prudce se rozvíjející akademii podařilo udělat velký progres.

dh, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..