Rubriky:

Anglie

Šéf asociace fotbalistů v Anglii navrhuje zkrátit poločasy

5. května 2020 20:42 - Londýn

Šéf anglické Asociace profesionálních fotbalistů Gordon Taylor přišel s revoluční myšlenkou: po vynucené koronavirové pauze by se podle něj mohly zkrátit poločasy. Stejně jako v případě návrhu mezinárodní federace FIFA na střídání pěti hráčů ho k tomu vede obava z rizika zranění v nahuštěném programu zápasů.

 

Peter Powell, Reuters

Taylor nekonkretizoval, jak dlouho by se mělo hrát místo současných 45 minut. "Musíme si ale položit otázku, zda lze sezonu dohrát a zda ji lze dohrát bezpečně. Tahle myšlenka, stejně jako možnost většího počtu střídání, by k tomu mohla přispět," citovala ho agentura Reuters.

Předseda anglických ligových soutěží Rick Parry jeho návrh nezavrhl. "Ze současné diskuse bychom neměli vyloučit nic, co může snížit zatížení hráčů a předejít zraněním," řekl.

V Anglii by se mohla hrát bez diváků i celá příští sezona

FIFA v dubnu navrhla, aby týmy na klubové i mezinárodní úrovni mohly místo současných tří vystřídat během zápasu pět hráčů a šestého v případném prodloužení. Pravidlo by platilo pro soutěže hrané tuto a příští sezonu a pro reprezentační zápasy do 31. prosince 2021, tedy i pro odložené mistrovství Evropy. Zda toto pravidlo přijmou, je na jednotlivých soutěžích či organizacích.

Neville se obul do vedení Premier League. Bojíte se vzít na triko odpovědnost!

Drtivá většina fotbalových lig se kvůli šíření nemoci covid-19 zastavila v polovině března. Některé z nich včetně české ligy by se mohly rozběhnout už v květnu, podle představ UEFA by se národní soutěže měly dohrát do začátku srpna.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..