Živě

Úžasné gesto! Šťastná fanynka anglického klubu asi hned tak nezapomene

21. července 2020 20:22 - Derby

Spokojenost, euforie, celý klub se topí v nadšení. Fanoušci Leedsu jsou nadšeni, že argentinský kouč Marcelo Bielsa po dlouhých šestnácti letech vrátil kdysi úspěšný tým mezi anglickou elitu do Premier League.

 

Martin Stott, Reuters

Radost byla patrná i po zatím posledním odehraném zápasu, v němž Leeds vyhrál na půdě Derby County 3:1. Skupinka fandů čekala několik hodin na trenéra. A mezi příznivci byla i handicapovaná fanynka, která přicestovala z dvě hodiny vzdáleného města.

Bielsa, který opouštěl stadion, zastavil auto, vystoupil z něj a zdravotně postiženou fanynku objal, čímž jí připravil zřejmě nezapomenutelný zážitek. Gesta si všímají britská média.

Leeds měl jistotu postupu už před zápasem s Derby. Pomohla mu dřívější prohra druhého West Bromwiche 1:2 s Huddersfieldem, v čele druholigové tabulky měl nedostižný náskok.

Britská a irská pošta uctí Jacka Charltona speciálním razítkem

Leeds útočil na postup už loni, ale tehdy ještě svěřencům argentinského trenéra návrat unikl. Naposledy působil kdysi slavný klub v nejvyšší soutěži v sezoně 2003/04, o tři roky později sestoupil trojnásobný mistr ligy ještě o soutěž níž.

vap, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..