Rozhodčí Webb poškodil chybně nařízenou penaltou Sunderland

27. prosince 2011 15:54 - SUNDERLAND

Anglický fotbalový rozhodčí Howard Webb bude na červnovém evropském šampionátu nejzkušenějším sudím, závěr letošního roku si ale za rámeček rozhodně nedá. V pondělním utkání Premier League totiž výrazným způsobem poškodil domácí Sunderland, proti němuž nařídil neexistující penaltu. Everton díky Webbově chybě srovnal a získal bod za remízu 1:1.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Šest minut po přestávce se hostující Leon Osman protáhl do vápna, mezi dvěma domácími hráči se "ukopl" a skácel se k zemi. Webb se podíval na svého asistenta a nekompromisně ukázal na penaltový puntík, ale opakovaný záběr ho usvědčil z velkého omylu. Osmana se nikdo z domácích fotbalistů ani nedotkl.

Kouč Sunderlandu Martin O'Neill po závěrečném hvizdu pořádně vyčinil pomeznímu sudímu, na tiskové konferenci už ale mluvil smířlivěji. "Nebylo to zrovna skvělé rozhodnutí od bezpochyby prvotřídního rozhodčího. Neviděl to znovu, v tom jsem měl oproti němu výhodu, že jsem celou situaci viděl v opakovaném záběru," uvedl O'Neill. "Přirozeně si myslel, že došlo ke kontaktu. Ten tam ale jasně nebyl. Samozřejmě, že jsem velmi zklamaný," pokračoval trenér Sunderlandu.

Hostujícího Osmana z úmyslného nafilmování pádu nevinil. "Snažil se vystřelit, minul míč a samozřejmě tím ztratil rovnováhu a upadl. Nemyslím si, že chtěl někoho ošálit," dodal O'Neill, který usedl na lavičku Sunderlandu teprve na začátku prosince.

Jeho protějšek David Moyes uznal, že rozhodčí Evertonu pomohl. "Bylo to příšerné rozhodnutí. Viděl jsem to znovu a v žádném případě to nebyla penalta. Chápu, že Sunderland cítil bezmoc," prohlásil kouč Evertonu.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..