Majitel Spotify chce koupit Arsenal! Pomoci mu mají klubové legendy

26. dubna 2021 19:46 - Londýn/Praha

V průběhu fanouškovských protestů proti konceptu superligy a majitelům zúčastněných klubů se objevila řada nových potenciálních vlastníků. Jedním z nich byl například bojovník UFC Conor McGregor, který uvažoval o koupi Manchesteru United. Teď je ve hře zakladatel a majitel hudební aplikace Spotify Daniel Ek, který jeví zájem o Arsenal.

 

Matthew Childs, Reuters

Zdálo se, že jde o další nadsázku, poté, co švédský podnikatel a dlouholetý fanoušek klubu Daniel Ek na Twitteru zveřejnil, že má zájem svůj milovný klub koupit. Podle britských médií se však chystá oficiální nabídka, kterou má Ek předložit současnému majiteli Stanu Kroenkeovi.

Po řadě protestů proti americké rodině Kroenkeů, která Arsenal vlastní, ujišťoval Josh Koenke, syn majoritního akcionáře, že vůbec nemají zájem klub prodávat. Jenže tlak veřejnosti sílí a nabídka Eka se zdá reálná.

Pomáhat švédskému podnikateli mají podle britských médií tři bývalé legendy Arsenalu - útočníci Thierry Henry a Dennis Bergkamp a záložník Patrick Vieira. Spoluúčast takových zvučných jmen klubu by měla na amerického miliardáře vytvořit tlak.

Pokud uspějí, mohli by se na Emirates Stadium vrátit v nových, zatím blíže nespecifikovaných, rolích. Velkou roli na případné koupi budou hrát samozřejmě také peníze. Odhadované jmění Eka je kolem 100 miliard korun. Hodnota podílu Kroenkeho v Arsenalu je zhruba 60 miliard.

Pokud by Kroenke, který mimo jiné vlastní rovněž Colorado Avalanche v NHL, ustoupil, jednalo by se zřejmě o fotbalovou revoluci.

bp, Sport.cz

  Leeds - West Ham dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Leeds vs. West Ham
Leeds vs. West Ham
Leeds
West Ham

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..