Rubriky:

Anglie

Živě

Gascoigne se přiznal k rasistickým urážkám a dostal pokutu

19. září 2016 20:05 - Londýn

Bývalý anglický fotbalový reprezentant Paul Gascoigne byl za rasistický žert na účet osobního strážce odsouzen k pokutě 1000 liber (31 500 korun). Devětačtyřicetiletý "Gazza", jenž má z minulosti na kontě už množství kontroverzí, nejprve svou vinu odmítal, obvinění přijal až v pondělí před soudem. Navíc musí zaplatit tisícilibrové odškodné i bodyguardovi.

 

Darren Staples, Reuters

Bývalý záložník Newcastlu, Tottenhamu či Lazia během listopadové show An Evening With Gazza ve Wolverhamptonu pronesl na jevišti na adresu svého bodyguarda "Můžete se, prosím, usmát, protože já vás vůbec nevidím?", čímž chtěl podle žalobce pobavit publikum v setmělém sále. Podle soudce to byl ukázkový případ záludného rasismu, proti němuž je třeba bojovat.

Gascoigne, jenž se dlouhá léta potýká s alkoholismem a psychickými problémy, má na svém kontě tresty za násilnosti a výtržnosti pod vlivem alkoholu. Pokutu v minulosti dostal i a výhrůžky bývalé přítelkyni.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..