Živě

Irsko "17" - ČR "17" 1:1

Další ztracená výhra v závěru! Čeští mladíci na ME opět remizovali

6. května 2019 21:54 - Waterford/Praha

I ve druhém utkání na ME do sedmnácti let čeští fotbalisté remizovali, když inkasovali vyrovnávací gól až v samotném závěru. S domácím Irskem, stejně jako v úvodním utkání na turnaji s favorizovanou Belgií, se nakonec rozešli smírně 1:1. Češi se tak se dvěma body dělí o druhou příčku v tabulce skupiny A právě s Irskem za vedoucí čtyřbodovou Belgií.

Twitter

Po hodině hry dostal tým kouče Václava Kotala hned svým prvním kontaktem s míčem do vedení střídající Václav Sejk. V 88. minutě však vyrovnal přesnou střelou po rohovém kopu Andrew Omobamidele.

Na výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení domácího Festyho Eboseleho po druhé žluté kartě v nastavení. Češi zabojují o postup ve čtvrtek v závěrečném utkání skupiny proti Řecku, které zatím získalo jeden bod. Ze skupiny postupují první dva týmy.

"První poločas jsme prohrávali osobní souboje a navíc dělali mnoho technických chyb. Druhá půle trochu lepší, ale závěr jsme opět nezvládli. Přesto máme postup ve svých a řeckých rukou," hodnotil utkání pro svazové stránky kouč Václav Kotal.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let:
Skupina A:
Waterford: Irsko - ČR 1:1 (0:0)
Branky: 88. Omobamidele - 63. Sejk. ČK: 90.+4 Ebosele (Irsko).
Sestava ČR: Stejskal - Koželuh, Starý, Hellebrand, Kurka - Hroník, Hájek - Pech, Ritter (85. Gedeon), Wojatschke (84. Šilhart) - Toula (63. Sejk). Trenér: Kotal.

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.