Albánské fanoušky podle svazu k házení lahví na fotbalisty vyprovokovali Poláci

14. října 2021 14:34 - Tirana

Albánský fotbalový svaz odsoudil chování fanoušků, kteří při kvalifikačním utkání v Tiraně házeli na hráče Polska láhve. Zdůraznil ale, že domácí příznivce k tomu vyprovokovali hostující fanoušci.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Albánie v úterý s Polskem prohrála 0:1 a po brance Karola Šwiderského v 77. minutě domácí fanoušci zasypali slavící hráče hostů lahvemi. Polští fotbalisté poté na protest opustili trávník, ale zhruba po dvacetiminutové pauze se zápas dohrál.

Albánský svaz chování odsoudil, ale zdůraznil, že šlo o čin jednotlivců, kteří navíc byli vyprovokováni polskými příznivci. "Naši fanoušci nejsou násilníci, ani v minulosti s nimi nebyly problémy. Naopak jejich vzorné chování je naší pýchou," citovala agentura AP prohlášení svazu.

Tvrdý střet s policií, údajně kvůli rasismu! Maďaři ve Wembley byli jako rozbuška

"Nyní ale byli terčem provokací a agrese ze strany polských příznivců, kteří na ně na dvou místech na tribunách dvě hodiny házeli předměty," dodal svaz, se kterým už kvůli chování fanoušků zahájila FIFA disciplinární řízení.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.